banner461

NEVÜ Öğrencilerine Uygulamalı Yangın Eğitimi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de öğrenim gören öğrencilere ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ dersi kapsamında uygulamalı yangın eğitimi verildi.

banner15
NEVÜ Öğrencilerine Uygulamalı Yangın Eğitimi
20 Kasım 2019 Çarşamba 14:32

banner134

NEVÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Cüneyt Bağdatlı tarafından verilen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ dersi kapsamında Nevşehir AFAD İl Müdürlüğü teknik personeli tarafından uygulamalı yangın eğitimi düzenlendi.

personeli yangınlarla ilgili öğrencilere teorik bilgiler aktardıktan sonra, üniversitenin kampüs alanında ateş yakılarak yangın söndürücü tüplerinin kullanımı ve yangına müdahale konularında öğrencilere uygulamalar yaptırıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği derslerinin teorikten ziyade uygulamalı olarak verilmesi gerektiğine dikkat çeken Doç. Dr. M. Cüneyt Bağdatlı, öğrencilerin saatlerce uygulamalı olarak gördükleri iş güvenliği müdahalelerinin sınıf ortamında verilen onlarca saat dersten daha faydalı olduğunu, bizzat görme ve uygulamanın hafızalardan çıkmayacak büyük kazanımlara yol açtığını vurguladı.

Yangın müdahale eğitiminde yangın söndürücü tüpler ile uygulama yapan öğrenciler de, bu tür eğitimlerin sürekli olarak belirli periyotlarda uygulamalı olarak düzenlenmesinin kendileri açısından büyük önem arz ettiğini ifade ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.