banner461

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Berat Kandili Mesajı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

banner15
NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Berat Kandili Mesajı
17 Mart 2022 Perşembe 15:05

banner517
banner134

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin mesajında şunları ifade etti; "Kuran-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünyaya indirildiği Berat gecesi; insanın manevi arınması için eşsiz fırsatlar sunan, rahmet ve bereketi tüm İslam âleminde büyük bir heyecanla idrak edilen müstesna zaman dilimlerindendir. 

Mübarek üç ayların son kandili olarak idrak ettiğimiz ve Ramazan Ayının manevi ikliminin de hissedildiği bu müjdelenmiş zaman dilimi; Yüce Allah'ın rahmet ve yardımlarının bahşedildiği, ibadet ve huzur duygularının yoğunlaştığı, toplumsal birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve kardeşliğin daha da pekiştiği; kültür ve medeniyetimizi besleyen, insanlığın huzur ve barışı için model teşkil eden manevi kaynaklardandır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Berat Kandili'nin; Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için huzur ve barışa vesile olmasını temenni ediyor, Mübarek Ramazan Ayına cümleten sağlık ve selametle erişmeyi diliyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.