banner461

NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Seçmeleri Başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için öğrenci alacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nün özel yetenek sınavı seçmeleri başladı.

banner15
NEVÜ Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Seçmeleri Başladı
31 Ağustos 2022 Çarşamba 13:45

banner517
banner134

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı için öğrenci alacak olan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nün özel yetenek sınavı seçmeleri başladı.

Aktekin: Başvuru Sayısı Önceki Yıllara Göre Katlanarak Arttı

NEVÜ Spor Merkezi’nde bugün başlayan ve iki gün sürecek olan Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nün özel yetenek sınav alanını ziyaret eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, tüm aday öğrencilere başarılar diledi.

Aday öğrenciler ve aileleriyle bir araya gelen ve NEVÜ’yü tercih etmelerinden dolayı kendilerine ayrıca teşekkür eden Rektör Aktekin, bu sene üniversitenin Antrenörlük Eğitimi Bölümüne ilginin önceki yıllara göre katlanarak arttığını söyledi.

Aktekin, “Ben öncelikle üniversitemizi tercih eden tüm aday öğrencilerimize ve kendilerini bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmayan ailelerine üniversitemizi tercih etmelerinden dolayı teşekkür ediyor ve üniversitemize hoş geldiniz diyorum.

Eğitim kadrosu ve sportif alt yapı yönünden çok iyi düzeyde olan üniversitemizin Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için özel yetenek sınavı ile 6’sı uluslararası öğrenci olmak üzere toplam 56 öğrenci alacağız. Belirlediğimiz kontenjan dahilinde bu bölümümüze geçtiğimiz yıllara nazaran yoğun ilgi olurken toplamda 1958 kişi başvuruda bulundu. Bu da üniversitemizin ülke genelindeki üniversiteler arasında en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldığımızı bir kez daha gösterdi” dedi.

Aktekin: Sınavlarımızı Canlı Olarak Yayınlıyoruz

Rektör Aktekin iki gün sürecek olan özel yetenek sınavında herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek için tüm hazırlıkları yaptıklarını ve üniversitenin kurumsal adresleri üzerinde canlı olarak yayınladıklarını söyledi.

Aktekin, “Sınava girecek aday öğrencilerimizin ve ailelerinin herhangi bir sıkıntı yaşamamaları ve kendilerini üniversitemizde en iyi şekilde ağırlamak için günler öncesinden hazırlıklarımızı tamamladık ve sınavımızı üniversitemiz kurumsal sayfası ve sosyal medya hesaplarından da canlı olarak yayınlıyoruz” dedi.

Sınava girecek aday öğrencilerimiz ve aileleri NEVÜ kurumsal Youtube sayfası https://youtu.be/3QwTzLM8AiM adresi üzerinden ve @nevukurumsal Facebook, Twitter ve Instagram hesapları üzerinden sınavı takip edebilirler. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.