banner461

NEVÜ’de Öğrenci-İşveren Buluşması

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) tarafından öğrenci-işveren buluşmalarının birincisi gerçekleştirildi.

banner15
NEVÜ’de Öğrenci-İşveren Buluşması
05 Kasım 2019 Salı 13:14

banner134

NEVÜ Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKMER) ile NEVÜ Turizm Fakültesi ortaklığında düzenlenen öğrenci-işveren buluşmalarının ilk konuğu Argos Oteller Zinciri Müdürü Deniz Karkın oldu. NEVÜ Turizm Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe davetli konuşmacı olarak katılan Karkın, kendi başarılı hayat hikâyesinden örneklerler vererek turizm alanına dair deneyimlerini öğrenciler ile paylaştı.

Öğrencilere özellikle geleceklerine yön verecek hedefler belirleyerek bu hedefler doğrultusunda çok çalışmaları gerektiğini belirten Karkın, başta turizm sektörü olmak üzere birçok sektörde artık en az bir yabancı dil bilmenin gerekliliğine değindi.

Yılda milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği, doğal ve kültürel zenginlikleri bir arada barındıran Kapadokya gibi önemli bir turizm merkezinde eğitim-öğretim görmelerinin NEVÜ öğrencileri için büyük fırsat olduğunu belirten Karkın, bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Öğrencilerden gelen soruları da cevaplayan Karkın’a, etkinlik sonunda davetlerini kırmayarak katılımlarından dolayı teşekkür eden NÜKMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emine Zehra Turan teşekkür belgesi takdiminde bulundu.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.