banner461

NEVÜ’den Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Alım İlanı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin farklı akademik birimlerine toplam 11 öğretim üyesi ataması yapılacağını söyledi.

banner15
NEVÜ’den Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Alım İlanı
07 Eylül 2022 Çarşamba 18:35

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, üniversitenin farklı akademik birimlerine toplam 11 öğretim üyesi ataması yapılacağını söyledi.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu,  geniş ölçekli bölüm ve programları,  kendi alanında Türkiye’nin önde gelen Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları ile tercih edilme oranı oldukça yüksek üniversite olarak belirledikleri hedefler doğrultusunda yeni açtıkları bölüm ve programlarla birlikte akademik kadroları da güçlendirmeye devam ettiklerini söyledi.

Aktekin bu kapsamda üniversitenin Fen-Edebiyat Fakültesi, Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü, Diş Hekimliği Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin akademik birimlerine doçent ve doktor öğretim üyesi alınacağını sözlerine ekledi.

3 Doçent 8 Dr. Öğretim Üyesi Alınacak

07 Eylül 2022 tarih ve 31946 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümleri dâhilinde 3’ü’ doçent ve 8’i de doktor öğretim üyesi olmak üzere toplam 11 öğretim üyesi ataması yapılacak.

NEVÜ Fen-Edebiyat Fakültesi, Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü, Diş Hekimliği Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Eğitim Fakültesi’nin akademik birimlerinde açık bulunan doçent ve doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 24. ve 23. maddeleri ile “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde öngörülen puanları sağlamış olmak şartıyla başvuruda bulunabilecekler.

07 Eylül 2022 tarih ve 31946 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan NEVÜ Akademik personel alım ilanı için tıklayınız 

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi için tıklayınız 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.