banner461

NEVÜ’den Hükümlü ve tutuklulara uyuşturucunun zararları konferansı

NEVÜ’den Hükümlü ve Tutuklara “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanımının Zararları ile Bağımlılıkla Mücadele” Konulu Konferans

banner15
NEVÜ’den Hükümlü ve tutuklulara uyuşturucunun zararları konferansı
25 Ekim 2021 Pazartesi 23:26

banner517
banner134

Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklulara yönelik Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)  Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımının birey, aile ve toplum üzerindeki olumsuz etkilerinin ve bağımlılıkla mücadelenin anlatıldığı konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan NEVÜ Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim elemanı Dr. Gülhan Küçük Öztürk, bağımlılığın ne olduğu, nasıl geliştiği, bağımlılık döngüsü, uyuşturucu maddelerin zararları, mücadele yöntemleri hakkında bilgi vererek hayır diyebilmenin ve etkili başa çıkma yöntemlerinin önemine vurgu yaptı.

Öztürk ayrıca Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda psikososyal ve eğitim birimi tarafından ileride düzenlenecek tüm faaliyetlerde NEVÜ Semra ve Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Konferans, Öztürk’ün katılımcıların sorularını cevaplamasıyla sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.