banner461

Okullarda rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün yazısı gereği 2017-2018 2. Dönem Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullarımıza Fatih Projesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni (Fatih BTR) görevlendirmesi yapılacak.

banner15
Okullarda rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak
07 Şubat 2018 Çarşamba 12:26

banner517
banner134
Bu hususta; Fatih BT Rehber Öğretmen görevlendirmesi Etkileşimli Tahta kurulumları tamamlanmış kurumlara yapılacak. BT Rehber Öğretmenliği görevi başvuru şartları ve görevleri, bakanlığın resmi yazısında detaylı olarak belirtildi.
Konuya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Fatih BT Rehberliği görevi öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacak. Fatih BT Rehber öğretmenlik görevi eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılacak. Görevlendirmeye branşı Bilişim Teknolojileri olanlar ile Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenliği Kursunu (100 Saat) başarı ile tamamlamış olan diğer branş öğretmenler başvurabilirler. Fatih BT Rehber öğretmenleri okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecekler. Şube sayısı 8 (sekiz)’ den az olan okullarımıza görevlendirme yapılmayacak. 21 saatten fazla ders yükü bulunan öğretmenlere kendi okulu dışında Fatih BT Rehberliği görevi verilmeyecek. Kendi okuluna görevlendirilen öğretmenlerin ders yükünün birleştirilerek en az güne toplanması diğer kalan zamanlarda da BTR görevini yerine getirmesi gerekmekte. Kadrolarının bulunduğu okuldan farklı okulda görevlendirilen BT Rehber Öğretmenleri; Kadrolarının bulunduğu okulda; sadece kendi derslere girecek ve nöbet tutabileceklerdir. Görevlendirildikleri okulda ders ve nöbet görevi verilmeyecektir. Kadrosunun bulunduğu okuldaki ders yükü birleştirilerek en az güne toplanarak, diğer kalan zaman ve günlerde görevlendirildiği okulda sadece BT Rehber öğretmenliği görevini yerine getirecektir. Görevlendirilen öğretmenin haftalık ders programında, ders yükü dışındaki diğer tüm saatlere “BTR Görevi” yazılacak” ifadelerine yer verildi.  

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.