banner461

Okuryazarlık Seferberliği 2. Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” bilgilendirme toplantısı Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

banner15
Okuryazarlık Seferberliği 2. Toplantısı Yapıldı
15 Şubat 2018 Perşembe 17:26

banner517
banner134
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” bilgilendirme toplantısı Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ, Vali Yardımcısı Nevzat SİNAN, İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, kurum müdürleri, okul müdürleri, mahalle ve köy muhtarları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve okul aile birliği başkanları katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın başlattıkları okuma yazma seferberliğinin toplumumuz açısından büyük önem arz ettiğini belirterek “Bizler peygamberinin ilk emri 'Oku' olan bir dinin mensuplarıyız. Yüce dinimiz bizlere okumayı, düşünmeyi, anladıklarımızı hayatımızda tatbik etmeyi ve yakın çevremizden başlayarak anladıklarımızı anlatmayı emretmiştir. Kitaba, okumaya, öğrenmeye, öğretmeye bu kadar önem veren bir medeniyetin mensupları olan bizlere de ciddi sorumluluklar düşmektedir” dedi.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü okuryazarlık seferberliği ile ilgili sunum yaptı, daha önceki çalışmalar ve kurslar hakkında bilgi verdi.Nevşehir Vali Yardımcısı Sayın Nevzat SİNAN konuşmasında okuma yazma seferberliğinin ve yereldeki tüm kurumların bu seferberlikte işbirliği yapması gerektiğini, bu seferberlikte Nevşehir olarak en ön safta yer almamız gerektiğini söyledi.Nevşehir Valisi Sayın İlhami AKTAŞ: “Şehrimizde okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması adına muhtarlarımıza, kurum müdürlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, okul aile birliği başkanlarına ve tüm kamu kuruluşlarımıza çok büyük görev düşmektedir. Bu konunun bizzat takipçisi olacağım. Okuryazarlık seferberliğinde hepinizin en iyi şekilde yardımcı olacağına inanıyor ve hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi .Toplantı Soru ve cevapların ardından sona erdi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.