banner461

Rektör Aktekin, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-E-KPSS)’e Girecek Adaylara Başarılar Diledi

Rektör Aktekin, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-E-KPSS)’e Girecek Adaylara Başarılar Diledi

banner15
Rektör Aktekin, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-E-KPSS)’e Girecek Adaylara Başarılar Diledi
23 Nisan 2022 Cumartesi 10:10

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 24 Nisan 2022 Pazar günü yapılacak olan “Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-E-KPSS)’e girecek adaylara başarılar diledi.

Rektör Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2022-E-KPSS), 24 Nisan 2022 Pazar günü tek oturumda gerçekleştirilecek. Saat 10:15’de başlayacak olan sınava Nevşehir İl merkezinde 92’si kadın aday ve 194’ü de erkek aday olmak üzere toplam 286 aday girecek.  7 bina ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 55 salonda gerçekleştireceğimiz sınavda ayrıca 191 personel de görev alacak.

Sınav günü Nüfus Müdürlüklerinin 07.00 ile 10.00 saatleri arasında hizmet vereceğini ve sınava girecek adayların saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacağını hatırlatarak uyarıda da bulunan Rektör Aktekin “24 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan 2022 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (2022-E-KPSS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri  24 Nisan 2022 Pazar günü  07.00-10.00 saatleri arasında açık olacak.  Söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgesi’ düzenlenecek.
Bu amaçla, sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgesi’ düzenlenecek. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgeleri’ ile sınava girebileceklerdir. ‘Geçici Kimlik Belges’ dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek olup, bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

Ayrıca kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların, sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları da büyük önem arz etmektedir” dedi.

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileyen Rektör Aktekin, “Sınavda görev alacak tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı personellerine şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.