banner461

Rektör Kılıç Üniversitemiz Adına Mükemmellik Belgesi Olan AKTS Etiketini Aldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından Bologna Süreci kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara bağlı olarak mükemmellik kriterlerini karşılayan üniversitelere verilen Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (AKTS)’ni düzenlenen törenle aldı.

banner15
Rektör Kılıç Üniversitemiz Adına Mükemmellik Belgesi Olan AKTS Etiketini Aldı
19 Aralık 2014 Cuma 20:00

banner517
banner134
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından Bologna Süreci kapsamında gerçekleştirilen çalışmalara bağlı olarak mükemmellik kriterlerini karşılayan üniversitelere verilen Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (AKTS)’ni düzenlenen törenle aldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne Akts Ödülü

Rektörümüz, Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilen Avrupa Kredi Transfer Sistemi Etiketi (AKTS), Diploma Eki (DE) ve Erasmus Kalite Etiketi Ödül Törenine katıldı. Yükseköğretim Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Francois Begeot, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu, üniversite rektörleri ve temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen törende AKTS, DE ve E- Kalite belgesi almaya hak kazanan üniversitelere ödülleri verildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, mükemmellik belgesi niteliğinde olan AKTS Etiketini düzenlenen törende AB Delegasyonu 1. Müsteşarı François Begeot’tan aldı. Hatırlanacağı üzere Üniversitemizin AKTS Etiketi almak için 2013 yılında Avrupa Komisyonuna yapmış olduğu başvuru kabul edilmiş ve Üniversitemiz AKTS Etiketi almaya hak kazanmıştı. 

Uluslararasılaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin, kurulduğu günden bugüne başarı çıtasını sürekli yükselttiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Kılıç, emeği geçenlere teşekkür etti. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi daha önce almış olduğu Diploma Eki (DS) etiketinden sonra AKTS (ECTS) etiketini de almış oldu. 

AKTS Etiketi Nedir?

AKTS Etiketi Üniversitelerin ders, ders içerikleri ve ders kredileri ile çağdaş eğitim sistemlerinin öngördüğü öğrenci merkezli eğitimin yapılandırılması ve bu içeriklerin Avrupa Birliği düzeyinde tanınması anlamına gelen mükemmellik ödülüdür. 

2013 yılı başvuruları kapsamında Avrupa genelinde toplamda verilen 47 AKTS etiketinin 16'sı ve 169 DE etiketinin 36'sı Türkiye'deki yükseköğretim kurumları tarafından alınmıştır. 2013 yılında AKTS ve DE etiketi alma oranında Türkiye ilk sırada yer almıştır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sayın rektör - 7 yıl önce
hanımefendi bravo, harika mükemmel ne diyeyim bu nasıl bir idarecilik bu nasıl bir akıl nevşehirde gelmiş geçmiş en mütevazi kimseyi kırmayan kimseyle kötü olmayan ama sadece işini yapmış birisi gelmedi senin gibi yalansız, iftirasız düzgünce bir idarecilik ama sizin yanınınzda biri daha olsa size güç yetmez sizin mert satmayan dik duracak biri daha olsa dünya birincisi olursunuz aslında böyle biri var şu anda sizden haber bekliyor
Avatar
kim - 7 yıl önce
hasan ünver alsaydı bu belgeyi bilbordlarda yer kalmazdı vekilleride belediyeye çağırır gelin resim çekinelim diye
Avatar
nevşehirli - 7 yıl önce
şehrimiz adına guru verici emeği geçenlere başta filiz hanım olmak üzere teşekkürler
Avatar
geliyor geliyor - 7 yıl önce
bu dönem rektörümüz mhp nevşehir milletvekili ve milli eğiti bakanı..çatlayın geliyoooorrrrrr....
Avatar
mesaj - 7 yıl önce
müthiş bir yönetici bir yönetici ne diye sorsak filiz kılıç çıkar goooglda helal olsun bence ak partiden aday olmalısın nevşehirden olmalısın nevşehirlisin kariyer ünvan var her şey var vekil değil gerçek bakan olacak kadınsın bazıları gibi suni bakan hikayeleri değil rte seni tanısa bakan olursun
Avatar
olmuyor - 7 yıl önce @mesaj
makarnacı olmaz...hırsız olmaz...cemaat deyip hain hiç olmaz.. dini kullanıp haram yemez...teklif bile etmeyin...hem başı açık size göre müslüman değildir...
Avatar
Abdülvahab - 7 yıl önce
inşallah akp bir allılık yaparda sizi milet vekili gösterir akp ye oy atmam ama siz olursanız oyum sizin hocam nevşehir bir hizmet görsün şimdiki vekiller bindiler tayip erdoğanın sırtına gidiyorlar yaptıkları tek iş eski arkadaşlarını belirli mevkilere getirmek