banner461

Şehit Savcı Kiraz için Nevşehir'de hatıra ormanı oluşturuluyor

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına hatıra ormanı oluşturulacak.

banner15
Şehit Savcı Kiraz için Nevşehir'de hatıra ormanı oluşturuluyor
20 Şubat 2018 Salı 17:15

banner517
banner134
Nevşehir Valiliği, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında ‘Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı’ oluşturulmasına ilişkin protokol Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı tarafından imzalandı.
İmzalanan protokol gereğince İstanbul Adalet Sarayı’ndaki makam odasında 2015 yılında, terör örgütü DHKP-C üyeleri tarafından rehin alındıktan sonra şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına hatıra ormanı oluşturulacak.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Damat İbrahim Paşa Yerleşkesi içerisinde 5.500 m2 alan üzerinde kurulacak olan ‘Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Hatıra Ormanı’nın hazırlanması ve ağaçlandırılması çalışmalarında, haklarında kamu hizmet cezası verilmiş olan ve Nevşehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce tedbir altında bulunan yükümlüler görev alacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.