banner461

Sınav başvuruları 25 Ekim’de başlıyor

 Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği yapılacağını açıkladı. Sınav başvuruları 25 Ekim - 02 Kasım 2016 tarihleri arasında www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden yapılacak. ​

banner15
Sınav başvuruları 25 Ekim’de başlıyor
19 Ekim 2016 Çarşamba 13:28

banner517
banner134
 Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği yapılacağını açıkladı. Sınav başvuruları 25 Ekim - 02 Kasım 2016 tarihleri arasında www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinden yapılacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Turgay Çetin; “Sınav ücretleri ve sınav tarihleri ile ilgili bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı ve www.yhgm.saglik.gov.tr adreslerinden yayınlanacak. Sınavlarla ilgili tüm bilgiler kısa bir süre içerisinde açıklanacak. Umarız Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında yeterli sayıda kadro ilan ederek çalışanları memnun eder. Geride bıraktığımız görevde yükselme sınavında yaşanan zor sorular nedeniyle kontenjanların boşta kalması gibi skandallar tekrarlanmaz. Sağlık Bakanlığı bu durumun tekrarlanmaması için Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü ile yapacağı protokolde sınav sonuçlarının çan eğrisi ile hesaplanması yer almasını sağlamadır” dedi.

 

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.