banner461

Türkiye 1.lerinin Okulu Kardelen Kolejinden YKS’de de Rekor Başarı!

2021 YKS resmi sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kamuoyunun dikkatle takip ettiği Kardelen Kolejinden Nevşehir tarihinin  ilk YKS Türkiye 1.liğinden sonra yine akıllardan kolay çıkmayacak yeni başarılar elde edildiği müjdesi verildi.

banner15
Türkiye 1.lerinin Okulu Kardelen Kolejinden YKS’de de Rekor Başarı!
29 Temmuz 2021 Perşembe 12:11

banner517
banner134

2021 YKS resmi sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kamuoyunun dikkatle takip ettiği Kardelen Kolejinden Nevşehir tarihinin  ilk YKS Türkiye 1.liğinden sonra yine akıllardan kolay çıkmayacak yeni başarılar elde edildiği müjdesi verildi. Algı oluşturmayı  değil, başarıyı hedeflemiş ve bunu her daim başarılarıyla kanıtlamış olan   Kardelen Anadolu ve Fen Lisesi, 2021 YKS'de %100 lük bir başarı elde ederek Türkiye'nin en iyi üniversitelerinin en gözde fakültelerini tercih edebilecek başarı sıralamalarına ek olarak 20 öğrencisinin de Hacettepe Üniversitesi ve Cerrahpaşa Üniversitelerinin İngilizce Tıp Fakültelerine  tercih etmeleri durumunda yerleşebileceklerini ifade etti.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kardelen Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Mürsel Mert,
"Her yıl olduğu gibi bu yıl da dev kadromuzun verdiği emeğin  meyvelerini topladığımız bu dönem, bizim için çok heyecan verici olduğu kadar motive edici de olmuştur. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğrencilerimizden gelen birbirinden güzel haberler ve başarı sıralamaları üzerimizden tüm yılın yorgunluğunu alıp yerini tatlı bir sevince bırakmıştır. 2020 YKS'de YKS Türkiye 1.liğinin yanı sıra 14 tıp fakültesi, çok sayıda diş hekimliği, hukuk gibi çeşitli bölümler kazandırarak 107 Kardelenliyi üniversiteli yapan  okulum, bu yıl da bu başarıya yenilerini ekleyerek 20 öğrencimizin daha ülkemizin -özellikle salgında ihtiyaç duyduğu çok kutsal bir meslek olan doktorluk mesleğine- adım atabilmesine vesile olmanın verdiği mutluluğu yaşatmaktadır. Tıp fakültelerini rahatlıkla kazanabilecek sıralamayı elde eden bu öğrencilerimin sadece yüksek LGS  puanlı öğrencilerden değil de sıradan bir Anadolu lisesini kazanabilecek puanla okumla kayıt yaptırıp o puanda öğrencilerin hayal olarak nitelendirdiği tıp fakültelerine yerleşebilecek başarılar elde ediyor olması bu işi ne kadar doğru yaptığımıza ilişkin inancımızı sağlamlaştırarak her yeni yıl için büyük bir motivasyon kaynağı oluşturmuştur.Bu başarıda emeği geçen değerli ekip arkadaşlarım, bizlere sonuna kadar inanan ve desteğini esirgemeyen velilerim ve sırf bugün elde edeceği mutluluk için yılmadan ter döken ,çalışan öğrencilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum."dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.