banner461

Türkiye’nin En iyi Geleneksel Okçuları Nevşehir’de Buluşuyor

Türkiye’nin En iyi Geleneksel Okçular Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) de buluşuyor.

banner15
Türkiye’nin En iyi Geleneksel Okçuları Nevşehir’de Buluşuyor
16 Ağustos 2022 Salı 13:34

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Gökbörü Geleneksel Okçuluk Kulübü tarafından düzenlenen "Kapadokya Geleneksel Okçuluk Koşusu" bu yıl yine Türkiye’nin en iyi geleneksel okçularını Nevşehir’de buluşturacak.

NEVÜ Açık Spor Tesisleri'nde düzenlenecek olan 2. Kapadokya Geleneksel Okçuluk Koşusu için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. NEVÜ bünyesinde faaliyet gösteren Gökbörü Geleneksel Okçuluk Kulübü öncülüğünde, Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi ve Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde ‘2. Kapadokya Geleneksel Okçuluk Koşusu’ düzenlenecek. 28 Ağustos 2022 tarihinde düzenlenecek olan etkinliğe Türkiye’nin dört bir yanından 200’e yakın sporcu katılacak.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin "Ata sporumuz olan geleneksel Türk okçuluğu alanında Türkiye’nin en iyi okçularını bir araya getirecek olan yarışmamız ayrıca, geleneksel kıyafetlerin giyileceği yarışma alanı ile tarihi sahneleri aratmayacak. Geleneksel Türk okçuluğuna, Türk tarihine ve sportif etkinliklere ilgili herkesi bu etkinliğe davet ediyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.