banner461

Uğur: "Rektör Kılıç Üniversiteyi 2 Milyon Zarara Uğrattı" dedi.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur yaptığı yazılı açıklamada, Rektör Kılıç'ı bir davadan dolayı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini 1 milyon 749 bin TL zarara uğrattığını iddia etti.

banner15
Uğur: "Rektör Kılıç Üniversiteyi 2 Milyon Zarara Uğrattı" dedi.
03 Mart 2017 Cuma 15:00

banner517
banner134
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur yaptığı yazılı açıklamada Rektör Kılıç'ı bir davadan dolayı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini zarara uğrattığını iddia etti.

İşte Uğur'un O Açıklaması;

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, tek bir davadan üniversiteyi 1 milyon 749 bin TL zarara uğratan Rektör Filiz Kılıç'ın bu parayı cebinden ödemesi gerektiğini ifade etti.
 
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nin yönetiminde yer alanların iş bilmezliği yüzünden bile bile yeni parayla 1 milyon 749 bin TL, eski parayla yaklaşık 2 trilyon zarara uğratıldığını açıklayan Mustafa Uğur, "Eğitim fakültesi inşaatında proje hırsızlığı yaparak izinsiz projeleri üniversitede uygulayan ve bu uygulanan işlemlere dört firma tarafından açılan dava sonucunda yargı üniversite yönetimini haksız bulmuştur. Dava sonucunda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, söz konusu cezai parayı kamuoyundan gizli bir şekilde milletin vergileriyle ödemiştir" dedi.
 
Rektör Filiz Kılıç ve Genel Koordinatör Tuncay Bülbül'ün basiretsiz yönetim anlayışının yol açtığı tüm zararların başka hiç kimseye mal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Uğur, "Kısa bir süre sonra rektör ve bülbülü makama ve şehrimize veda edeceklerdir. Bu sebeple Filiz Kılıç ve tüm suçluların söz konusu 2 trilyona yakın parayı kendi ceplerinden ödemesi gerektiğine inanıyoruz zira bu paranın milletin vergileriyle ödenmesi kabul edilebilecek bir durum değildir. İş bilmez, yönetim bilmez tavrınız yüzünden kaybettiğiniz davaların bedelini bu milletin parasıyla ödemeye utanmıyor musunuz?" şeklinde konuştu.
 
Söz konusu işlemle ilgili başkalarını suçlamaya çalışan üniversite yönetimine yargının bir tokat daha vurduğunu, dönemin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Agah Bahadır Ceylan'ın mahkemelerce suçsuz olduğunun kanıtlandığını ifade eden Uğur, "Kılıç ve Bülbül şimdiye kadar olduğu gibi yine suçlarını başka insanlara yüklemek adına çok uğraş verdiler ama Yüce Türk Yargısı suçun bizzat üniversite yönetiminde olduğuna karar verdi. Bu saatten sonra yapacakları tek şey Nevşehir halkından özür dileyerek, basın mensupları huzurunda söz konusu 2 trilyona yakın parayı bankaya ödemektir" dedi.
 
Konu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na da suç duyurusunda bulunarak devleti ve milleti afaki miktarlarda zarara uğratan Filiz Kılıç ve tüm ilgililerin gereken cezaları almaları konusunda uğraş vereceklerini vurgulayan Uğur, açıklamasının sonucunda tüm dava kararlarını ve Filiz Kılıç'ın imzasının bulunduğu belgeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

Şimdi tüm gözler Uğur'un bu iddialarına Rektör Kılıç'ın vereceği cevaba çevrildi. Kamuoyu Rektör Kılıç'ın bu iddialara vereceği cevabı bekliyor.


Haber:http://www.nevtes.org/rektor-kilic-universiteyi-2-trilyon-zarara-ugratti-2827h.htm

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.