banner461

Ürgüp Turizm MYO'dan anket bilgilendirmesi

Ürgüp Turizm MYO'dan anket bilgilendirmesi

banner15
Ürgüp Turizm MYO'dan anket bilgilendirmesi
09 Ağustos 2022 Salı 13:13

banner517
banner134

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 5429 sayılı Türkiye İstatistik Kanunu kapsamında ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısındaki değişimleri tespit etmek amacıyla belirli sürelerle çeşitli konularda araştırmalar düzenlemekte ve sonuçlarını kamuoyuna duyurmakta. 

TÜİK ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliğiyle Türkiye’de eğitim görmekte olan yabancı uyruklu öğrencilerin profil (yaş, cinsiyet, öğrenim durumu) ile Türkiye’de yapmış oldukları harcamaları derlemek amacıyla “Eğitim Turizmi Anketi”  uygulanmaktadır. Bu çalışma ile ülke ekonomimizde önemli bir yer tutan uluslararası eğitim hizmetlerinin tam olarak ölçülmesi amaçlanmakta. 

Eğitim Turizmi Anketi ile “Ocak, Şubat ve Mart 2022” ayları itibariyle Türkiye’de yapmış olduğunuz harcamalar alt başlıklar halinde derlenecek. 

Söz konusu anket ile derlenen bilgiler sadece istatistik amaçlı olup bilgilerin gizliliği 5429 sayılı Türkiye İstatistik Kanunu ile teminat altına alınmış. Bu bilgiler idari, adli ve askeri hiçbir organ makam merci veya kişi ile paylaşılamaz, istatistik amacı dışında kullanılamaz. 

Eğitim Turizmi Araştırmasın 06 Temmuz 2022 tarihinde başlanacak. Yükseköğretim Kurulu veya eğitiminize devam etmekte olduğu kurum tarafından size gönderilen linkten mobil anket uygulamasını indirerek ilgili soru formunu doldurmanız gerekmekte. Anketin doldurulma süresi 15 gün. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.