banner461

Vali Becel, Avanos Üçkuyu ve Ortahisar'da ki okulları inceledi

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Üçkuyu İlkokulu ve Köy Yaşam Merkezi ile Ortahisar Beldesi'ndeki okullarda incelemelerde bulundu.

banner15
Vali Becel, Avanos Üçkuyu ve Ortahisar'da ki okulları inceledi
16 Ağustos 2022 Salı 23:40

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Köy Yaşam Merkezleri Projesi kapsamında, Avanos İlçesine bağlı Üçkuyu İlkokulu ve Köy Yaşam Merkezi alanında incelemelerde bulundu. 

 Vali Becel, proje kapsamında, kullanılmayan köy okulu binalarının, ihtiyaçlara binaen anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane, matematik, bilim ve tasarım atölyeleri gibi alanlara dönüştürülerek, tekrar öğrencilerle buluşturulacağını söyledi.
 

Ortahisar İlkokulu; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı öncesi Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Beldesi İlkokulu’nda incelemelerde bulundu. Vali Becel, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat’tan okul ve bina durumu hakkında bilgiler aldı.

Fatih İlkokulu/Ortaokulu;

Vali Becel, 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı öncesi Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Beldesi Fatih İlkokulu ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu. Vali Becel, İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat’tan okul ve bina durumu hakkında bilgiler aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.