banner461

Yeni eğitim öğretim dönemi hazırlıkları değerlendirildi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek üzere 81 ilin millî eğitim müdürüyle toplantı yaptı. 

banner15
Yeni eğitim öğretim dönemi hazırlıkları değerlendirildi
28 Temmuz 2021 Çarşamba 13:21

banner517
banner134

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullardaki yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını değerlendirmek üzere 81 ilin millî eğitim müdürüyle toplantı yaptı. 

İl Milli Eğitim Müdürün Murat Demir'in de katıldığı video konferansla gerçekleştirilen toplantıda, "Okulum Temiz Belgesi" standartlarıyla ilgili denetim süreçleri ele alındı.   

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yürütülen "Okulum Temiz Belgesi" standartlarıyla ilgili denetim sürecinin birinci yılının dolmasını beklemeden başladığını belirten Bakan Ziya Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen yıl resmî okul ve kurumlarımızın tamamına yakını standartlarını sağlayarak belgelerini almıştı. Bu yıl 4 bin 540 denetçi arkadaşımız ile birlikte tüm okullarımızın koşullarını büyük bir titizlikle izleyip değerlendiriyoruz. Şu ana kadar 51 bin okulumuzun 20 bine yakını belgesini yeniledi ve diğer okullarımızda da çalışmalar büyük bir titizlikle sürüyor. Sürecin koordinasyonunda gösterdiğiniz hassasiyet ve çaba için teşekkür ediyorum. 6 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılı için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz." 

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı açıklamada "Nevşehir'de il koordinatörümüzle birlikte 11 tetkikçi "Okulum Temiz" denetimlerini gerçekleştiriyor. Tüm okul ve kurumlarımızda, "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" uyarınca güncel şartlar dikkate alınarak değerlendirmeler yapılıyor. Tüm belgeler sisteme kaydediliyor. İhtiyaçlar varsa anında temin ediliyor. 

  16 Temmuz itibarıyla 42 okulumuz okulum temiz denetiminden geçmiş olup raporlama işleminden sonra belgelendirilecektir. 26-30 Temmuz tarihleri arasında 55 okulumuzun denetlenmesiyle temmuz ayı sonunda 97 okulumuzun denetimi bitmiş olacaktır. Ağustos ayı içerisinde yapılan planlama ile tüm okullarımızın denetimleri bitecektir. İnşallah 6 Eylül'de okullarımızı yüz yüze güvenle açacağız. Bu süreçte özverili çalışmalarını esirgemeyen denetçilerimize, idareci ve personelimize çok teşekkür ediyorum." dedi. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.