banner461

Yıldız İşletme Kulübü “Yıldızlı Gülüşler” için Nevşehir’deydi!

Beşiktaş Belediyesi aracılığıyla 27 Şubat 2020 tarihinde Yıldız İşletme Kulübü üyeleri, Nevşehir’in Küllüce Köyü’nde bulunan Küllüce İlkokulu’nu ziyaret etti.

banner15
Yıldız İşletme Kulübü “Yıldızlı Gülüşler” için Nevşehir’deydi!
06 Mart 2020 Cuma 22:54

banner143
banner134

Beşiktaş Belediyesi aracılığıyla 27 Şubat 2020 tarihinde Yıldız İşletme Kulübü üyeleri, Nevşehir’in Küllüce Köyü’nde bulunan Küllüce İlkokulu’nu ziyaret etti.

Küllüce İlkokulu’nu dış cephesinden içeride kullanılan tek sınıfına, pencerelerinden kırtasiye araç gereçlerine kadar yardımda bulunmak için gün boyu çalıştı. Oynanan tiyatro oyunu ve götürülen hediyeler, küçük öğrencileri oldukça mutlu etti. Nevşehir Kozaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Aşkar, Küllüce Köy Muhtarı Yusuf Çelik ve Küllüce İlkokulu Müdürü Aydın Temel, Yıldız İşletme Kulübü öğrencilerine hediyelerini takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Nevşehir’e gidilmeden önce sponsorlar aracılığıyla yardım için toplanan kırtasiye malzemeleri, her öğrenci için hazırlanan bot, mont ve kıyafetler, okulu yenilemek için kullanılacak boyalar ve malzemeler paketlenip öğrenciler için hazırlandı. Önceki gün başlayan keyifli yolculuğun ardından Yıldız İşletme Kulübü ailesi okula giriş yaptı. Okul öğrencileri, hazırladıkları pankartlarla Yıldız İşletme Kulübü’nü karşıladı. Gün boyunca öğrencilerin velileri tarafından hazırlanan ikramlar eşliğinde Yıldız İşletme Kulübü üyeleri keyifli çalışmalarını sürdürdü. Bir yandan yüz ve parmak boyama, kitap ayracı hazırlama ve kimya deneyi stantlarında vakit geçiren öğrenciler bir yandan da okullarının değişimlerini büyük heyecanla izledi. İlginin büyük bir bölümü, okul için götürülen teleskop ve mikroskop setineydi.

Sıra aylardır hazırlıklarının sürdüğü “Pamuk Prenses ve 7,5 Cüceler” tiyatro oyununa geldiğinde Yıldız İşletme Kulübü ailesi kostüm hazırlıklarına başladı. Öğrencilerin meraklı bakışları ve gülüşleri eşliğinde keyifli oyun sergilendi. Yıldız İşletme Kulübü öğrencileri, öğrenciler için getirdikleri hediyeleri özenle hazırladığı paketleri tiyatro oyununun ardından öğrencilere armağan etti. Sarf edilen çaba ve yapılan uzun yolculuk gözlerindeki mutluluğa değerdi. Öğrenciler ile bol bol fotoğraf çektiren üyeler; içerideki iki sınıfın yenilenmesinde de oldukça çaba gösterdi. Hediye edilen koltuk takımı, kurulan kütüphane ve duvara çizilen figürlerle yeni bir sınıf ortamı hazırlandı. Öğrencilerin “Tekrar gelin!” şeklindeki ısrarları ile duygu dolu anlar yaşandı. Teker teker öğrencilerle vedalaşmanın ardından keyifli geçen okul ziyareti akşam saatlerine doğru noktalandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.