banner461

Yine NEVŞEHİR 1.liği Yine LGS Yine ALTINYILDIZ

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Milli Eğitim Bakanlığı LGS’de yinemuhteşem bir başarı sergileyerek hem bireysel başarıda hemde kitlesel başarıda Nevşehir 1.liğini elde etmiştir.

banner15
Yine NEVŞEHİR 1.liği Yine LGS Yine ALTINYILDIZ
16 Temmuz 2020 Perşembe 17:54

banner517
banner134

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi KAAN CİVAN 494,937 puan alarak NEVŞEHİR 1.si Öğrencimiz FURKAN MING LIANG HOU 492,8912 puan alarak NEVŞEHİR 2.si olmuştur. Nevşehir'in yıllardır en başarılı okulu olan toplamda 61 Türkiye birinciliği kazanan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2020 LGS sonuçlarına göre

30  ALTINYILDIZLI ÖĞRENCİ  YÜZDE 1’lik

44 ALTINYILDIZLI ÖĞRENCİ  YÜZDE 2’lik

51 ALTINYILDIZLI ÖĞRENCİ  YÜZDE 3’lük

57 ALTINYILDIZLI ÖĞRENCİ  YÜZDE 4’lük

74 ALTINYILDIZLI ÖĞRENCİ  YÜZDE 10’luk

dilimde yer alarak ,GALATASAY LİSESİ,ALTINYILDIZ FEN LİSESİ,ANKARA FEN LİSESİ,İZMİR FEN LİSESİ ,İSTANBUL ATATÜRK FEN LİSESİ,KAYSERİ FEN LİSESİ,İSTANBUL ERKEK LİSESİ,İSTANBUL KABATAŞ LİSESİ,NEVŞEHİR FEN LİSESİ gibi Türkiye’nin en başarılı okullarına girmeye hak kazanmıştır.

  • Yaptığı açıklamada Kurum Müdürü Mehmet ERAVCI ‘Sınavın ismi değişse de ,başarının ismi yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur. Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.         

            Mezun ettiği 990 Öğrencisini Fen Liselerine, 665 Öğrencisini Anadolu Liselerine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu2020LGS  yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.Öğrencilerimizi 2020 LGS sınavlarına hazırlayan fedakar öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor,öğrencilerimizi kutluyor ,bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.’ ifadelerine yer verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.