banner461

Çelebi:Emin Adımlarla Geliyoruz…

Nevşehir Ticaret Borsası Başkan Adayı Seçim Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor…Nevşehir Ticaret Borsasında Şubat ya da Mart ayında yapılacak olan seçimlere yönelik hazırlıklarını sürdüren İş Adamı Mustafa Çelebi, ekibine çok yoğun bir teveccüh gösterilmesinden memnun olduklarını söyledi.

banner15
Çelebi:Emin Adımlarla Geliyoruz…
30 Ocak 2013 Çarşamba 15:19

banner134

 Çalışmalarını aylar öncesinden başlatan İş Adamı Mustafa Çelebi, şu ana kadar bütün ilçelerdeki Ticaret Borsası üyeleriyle bire bir görüştüklerini kaydederken, ilçelerin borsayı ilgilendiren tüm sorunlarına vakıf olduklarını ve bu sorunların çözülmesi konusunda çok ciddi bir gayret sarf edeceklerini belirtti.

Kendisiyle birlikte hareket eden ekiple sık sık bir araya geldiklerini kaydeden İş Adamı Mustafa Çelebi, yapılan bu istişare toplantılarında daha şimdiden sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden İş Adamı Mustafa Çelebi, “Acıgöl ilçemizde çok ciddi bir oranda Zahire pazarı konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Allah’ın izniyle göreve geldiğimiz ilçemizin bu sorunu çözeceğiz. Derinkuyu ilçemizde patates üreticilerimizin son yıllarda yaşadıklarını görmezlikten gelmek mümkün değil. Nevşehir Ticaret Borsası olarak Derinkuyu ve yöresindeki patates üreticilerimizin sorunlarının çözümü için devreye gireceğiz. Patates üreticimizi içerisinde bulundukları sıkıntı yumağından Allah’ın izniyle biz kurtaracağız. Ürgüp ve yöresinde ise soğuk hava depoculuğuyla ilgili sorunlar gündemde. Turunçgillerin depolandığı yöremizde SİT sorunu yaşanıyor. İlimize çok büyük bir katma değer kazandıran depocularımızın bu sorununun çözümü adına ne gerekiyorsa onu yapacağız. Kozaklı, Kalaba ve Mahmat bölgesinde un fabrikalarımızın birçoğu kapanmış durumda. Yurt dışına ihracatta bu iş adamlarımıza kolaylıklar sağlanmalı. Bu konuda da çok ciddi bir çalışma ortaya koyacağız. Ayrıca ilimizin zahire pazarı esnafının pazarlama alanlarının genişletilmesi için çalışmalarda bulunulması gerekiyor. Bu konuda önceliklerimiz arasında olacak. Göreve geldiğimizde ilimizin tarım sektöründeki hemen hemen konusuna parmak basıp, bu sorunların ivedi bir şekilde çözümü için var gücümüzle çalışacağız. Şu ana kadar yaptığımız istişarelerde ekibimize gösterilen yoğun teveccüh için tüm Ticaret Borsası üyelerine ve Üreticilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Sorunlara gösterdiğimiz yaklaşımlarımızla gönüllüleri fethettiğimiz düşüncesindeyim” diye konuştu.

Haber:ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.