banner461

İşsize Uygun İş Arayışı

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde İş Ve Meslek Danışmanı sayısının 13’e yükselmesi ile birlikte atanan İş ve Meslek Danışmanları kuruma gelen vatandaşlarla birebir ilgilenerek vatandaşı uygun iş veya mesleğe yönlendirme yapma faaliyetlerini hızlandırdı.

banner15
İşsize Uygun İş Arayışı
23 Temmuz 2013 Salı 02:27

banner517
banner134

İşsize Uygun İş Arayışı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde İş Ve Meslek Danışmanı sayısının 13’e yükselmesi ile birlikte atanan İş ve Meslek Danışmanları kuruma gelen vatandaşlarla birebir ilgilenerek vatandaşı uygun iş veya mesleğe yönlendirme yapma faaliyetlerini hızlandırdı.

Aynı zamanda dönüşümlü olarak okul ziyaretlerine çıkarak ortaokul ve lise öğrencilerine doğru meslek seçimi ile ilgili bilgilendirme sunumu yapmaya başladı.

Ayrıca muhtelif zamanlarda halkın yoğun olduğu yerlere veya üniversite gibi öğrencilerin çok bulunduğu mekânlara stant açarak bilgi broşürleri dağıtmakta, İş Ve Meslek Danışmanlığı yaparak İşsizlere ve eleman arayan işverenlere yönelik hizmetlerden, İşsizlik Sigortası ve genel olarak İŞKUR hakkında sorulara cevap verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.