banner461

Korkmaz: ' Vergi Ve SGK Borçlarımızın Affını İstiyoruz '

Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Ağaç İşleri Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ramazan Korkmaz, marangozluk, mobilyacılık ve karosercilik sektörünün sorunları ile ilgili bir açıklama yaptı.

banner15
Korkmaz: ' Vergi Ve SGK Borçlarımızın Affını İstiyoruz '
21 Mayıs 2020 Perşembe 12:25

banner143
banner134

Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Ağaç İşleri Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ramazan Korkmaz, Türkiye’nin ekonomik şartlarının hızla eksiye düştüğü bir dönemde döviz kurlarının yükselmesi ile birlikte her sektörde olduğu gibi marangozluk, mobilyacılık ve karosercilik sektöründe de maliyetlerin hızla yükseldiğini ifade etti.

Oda Başkanı Ramazan Korkmaz yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Döviz kurları nedeniyle hammadde ithalatında yüzde 30’a varan artışlara karşılık ve yine son yıllarda piyasadaki dalgalanmalar nedeniyle vatandaşın olan gücü düştü. Son olarak “COVİD-19” virüsü tedbirleri ile birlikte alınan önlemler nedeniyle de fiyatlarımıza artı yüzde 15 maliyet artışı eklendi. Borçlarını zar zor ödeyen esnaflarımız ve üyelerimiz ayakta kalmak için vergi ve SGK ödemelerini ödeyemez duruma geldi. Zaten işyeri ve ev kirasını zor ödeyen esnafımız “COVİD-19” sonrası çoğu düğünlerin ertelenmesi ve inşaat sektörünü yavaşlatması karoser imalatının durma noktasına gelmesi nedeniyle büyük bir mağduriyet içerisindedir. Ürün satışları mağazalar ve atölyeler dahil olmak üzere neredeyse sıfırlandı. BAĞKUR borcu olan esnafımız ağız ve diş sağlığı tedavisi olmak üzere sağlık sorunlarını da çözümleyemez duruma geldi. Vergi borçlarımız ve yine faizli yapılandırmalar nedeniyle yıllardır sadece verginin ve SGK faizini ödediğimiz için mağduriyetimiz azalmıyor. Bu nedenle büyüklerimizden faizsiz ve uzun vadeli yapılandırma ya da vergi ve SGK borçlarının affını istiyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere tüm Bakanlıklarımızdan ekonomik anlamda çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.