banner461

KTO Başkanı Hiçyılmaz Kapadokya'yı İşaret Etti

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin´in ziyareti ile gündeme gelen dış ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

banner15
KTO Başkanı Hiçyılmaz Kapadokya'yı İşaret Etti
02 Aralık 2014 Salı 20:07

banner143
banner134
Rusya´nın, ihracat yaptığımız ülkeler listesinde 6. sırada yer aldığını belirten Hiçyılmaz, "Rusya Federasyonu´na yaptığımız ihracatımız 2014 yılı ilk 10 aylık döneminde 5 milyar dolar civarında gerçekleşmiştir. Rusya´dan ithalatımız ise yine 10 aylık dönemde yaklaşık 22 milyar dolar civarında bulunmaktadır. İthalat rakamının yüksek olmasının temel nedeni ise petrol, kömür ve doğalgaz alımının, yani enerji ithalatının fazla olmasından kaynaklanmaktadır" dedi.

Başkan Hiçyılmaz, Kayseri´nin yalnızca dış ticaretle sınırlı kalmayarak, turizm pazarında da Rusya´ya hitap etmesi gereklidir. Zengin bir tarihi dokuya ve coğrafi güzelliklere sahip olan şehrimizi, özellikle Erciyes dağı gibi marka bir değeri, Nevşehir Kapadokya Bölgesi´nin tarihi ve turistik imkânlarını da katarak Rusya pazarında en iyi şekilde tanıtmamız ve Rus turistleri Anadolu´nun güzide şehirlerinden olan Kayseri´ye çekmemiz gereklidir. Böylelikle iç ticaretin gelişmesine de katkı sağlanmış olacaktır" şeklinde konuştu. Kayseri´nin 7 milyar dolarlık 2023 yılı ihracat hedefine ulaşabilmesi için her pazarda var olması gerektiğini vurgulayan Hiçyılmaz, Rusya ile Türkiye arasında sağlanan mutabakatın ilerleyen dönemlerde önemli yansımaları olacağına inandıklarını kaydetti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.