banner461

NESİAD KOSGEB bilgilendirme semineri verildi

Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD) ve Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bilgilendirme semineri 21.02.2019, Perşembe akşamı NESİAD eğitim salonunda gerçekleştirildi.

banner15
NESİAD KOSGEB bilgilendirme semineri verildi
23 Şubat 2019 Cumartesi 16:18

banner517
banner134

NESİAD Başkanı Mustafa ERTAŞ, Seminer öncesi söz alarak “ Nevşehir’de faaliyet gösteren kobilerin firmalarını geliştirmek ve devlet desteklerinden yararlanabilmesi için her zaman çağrıya açık olan kosgen işletme geliştirme desteklerin den yararlanması firmaların yararına olacaktır. Ekonomik kalkınmanın sağlanması her zaman öz kaynak ile değil devlet teşvik ve destekleri ile olmaktadır. Kosgeb Nevşehir’de bir çok projeye imza atmış ve kobilerin yanında olmuştur. KOSGEB’in işleyişinden ne kadar bilgimiz olursa, o kadar desteklerinden faydalanabiliriz bu yüzden bugün aramızda Kosgeb Müdürümüz Sayın Ali USTA, KOSGEB faaliyetleri  hakkında bilgi vermeye gelmiştir, kendisine teşekkür eder, seminerimizin herkese yararlı olmasını dilerim” dedi.

KOSGEB Nevşehir Müdürü Ali USTA, öncelikle KOSGEB in tanıtımı ve  faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Daha sonra firmaların hangi destekden nasıl yararlanacağını ve şartların neler olduğu hakkında bilgi verdi. Programın ikinci kısmında ise, katılımcıların almış oldukları destekler ve düşündükleri destekler hakkında soru cevap yapılarak eğitim son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.