banner461

Nevşehir'de hayvancılığa 42 koyunla başladı hedefi büyük

Örnek üreticiler aldıkları hibelerle ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Kavak kasabasında koyun yetiştiriciliği yapan girişimci Mustafa Finas, aldığı yüzde 50 hibe ile tesis kurdu.

banner15
Nevşehir'de hayvancılığa 42 koyunla başladı hedefi büyük
21 Eylül 2022 Çarşamba 13:55

banner517
banner134

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Kavak kasabasından Mustafa Finas, Tarım ve Orman Bakanlığının Uzman Eller Projesinden 100.000 TL hibe alarak 42 adet koyun ve 2 adet koç ile kendi işletmesini kurdu.

Genç işletmeci Mustafa Finas yaptığı açıklamasında; "Kavak kasabasında yaşıyorum. 2 Yıllık veteriner sağlık teknikerliği mezunuyum. Hayvancılığa meraklıyız. Başvurumuzu yaptık onaylandı. Babamla birlikte inşallah bu işi geliştireceğiz. Ben bu vesile ile başta Bakanlığımıza, İl Müdürlüğümüze, Kırsal Kalkınmadaki bana yardıncı olan abilerime teşekkür ederim" dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı ile alınan hibe ile kurulan küçükbaş hayvan tesisi, küçük aile işletmeciliğinin örneklerinden birisi.

Tesisin kurulması için Tarım ve Orman Bakanlığı tutarın yüzde 50'sini hibe olarak tahsis etti. 42 adet koyun ve 2 adet koç ile koyun çiftliği kuran Finas’ın hedefi 3 yıl içinde küçükbaş hayvan sayısını 200'e çıkarmak.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.