banner461

Nevşehir'de patates alımları devam ediyor!

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz; Nevşehir'de, patates alımlarının devam ettiğini söyledi.

banner15
Nevşehir'de patates alımları devam ediyor!
04 Mayıs 2021 Salı 13:05

banner517
banner134

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz; Nevşehir'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından çiftçilerin depolarında kalan patatesler satın alınmaya devam edildiğini ve hala hazırda patates alımı yapıldığını söyledi. 

Öte Yandan Ürgüp Ziraat Odası’ndanda Patates Alımı İle İlgili Önemli Duyuruda Bulunuldu...

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz Toprak Mahsulleri Ofisi ve muhtarlıklar ile ortaklaşa yürüttükleri patates alımı hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Korkmaz yaptığı açıklamada;“Değerli üreticilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisi ve üretici köylerimizin muhtarlıkları ile ortaklaşa yürüttüğümüz patates alımın da sona geldik. Şuana kadar Ürgüp Ziraat Odamıza bağlı üretim yapan çiftçilerimizden Toprak Mahsulleri Ofisi toplamda yaklaşık 9 bin ton civarı patates alımı gerçekleştirdi. Üretici köylerimizin muhtarlıkları, çiftçileri ve TMO yetkilileri ile yapmış olduğumuz son görüşmelerde sofralık patatesin tükendiği bilgisine varıldı. Halen elinde satmak istediği patatesi olan ÇKS kayıtı mevcut, Ürgüp bölgemizde üretimi yapılan ürün varsa ivedilikle üreticimiz bağlı bulunduğu muhtarlığa satma talebini bildirmesi gerekmektedir.” dedi.

İlgililere önemle duyurulur.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.