banner461

Nevşehir OSB ile NEVÜ Acıgöl TB MYO Arasında İşbirliği Protokolü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı.

banner15
Nevşehir OSB ile NEVÜ Acıgöl TB MYO Arasında İşbirliği Protokolü
21 Kasım 2019 Perşembe 11:50

banner134

2018 yılında NEVÜ bünyesinde Nevşehir’in Acıgöl İlçesinde kurulan ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO öğrencilerinin üniversite-sanayi işbirliği kapsamında belirlenecek alanlar üzerinde uygulamalı eğitim alabilmeleri amacıyla NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO ile Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında protokol imzalandı. 

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Çoban ile Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kahveci ve Nevşehir OSB Müdürü Mehmet Samet Kafalı’nın birlikte imzaladığı protokol çerçevesinde; üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturulmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek, Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında müşterek faaliyetler düzenlemek, öğrencilere konusunda uzman kişiler tarafından derslerin verilmesi sanayinin isteklerine cevap verebilecek donanıma sahip teknikerler yetişmesinin sağlanması ve öğrencilerin iş yerinde uygulama yaparak, iş disiplinini görmeyi ve grup çalışması yapma fırsatı bulmalarının sağlanması amaçlanıyor.

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü/TOBB Akademik Danışmanı/TOBB Nevşehir KGK İcra Komitesi Üyesi/KOBİ ArGe Mentörü/Proje Danışmanı/KÜSİ Temsilcisi Doç. Dr. Serap Çoban imza töreni sonrası yaptığı açıklamasında; "Bugün de Nevşehir OSB ile Acıgöl Teknik Bilimler MYO arasında ikili işbirliği protokolünü imzaladık. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan Kahveci’ye ve çok kıymetli OSB Müdürümüz Sayın Mehmet Samet Kafalı’ya çok teşekkür ediyorum..." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.