banner461

Nevşehir Sanayicinin Sorunu Kalifiyeli Eleman Sıkıntısı

Eğitim,Turizm, Ticaret ve Tarım’a ağırlık verilen ilimizde sanayi kuruluşlarının önündeki en büyük sorun kalifiye elaman sıkıntısı.

banner15
Nevşehir Sanayicinin Sorunu Kalifiyeli Eleman Sıkıntısı
01 Ocak 2013 Salı 17:34

banner134

 3 T olarak adlandırılan sektörlerin ardından özellikle Özel Organize Sanayi bölgesinin kurulması ile birlikte canlanan ilimiz sanayisinde gençlerin sanayi sektörlerine sıcak bakmaması nedeniyle 2012 yılında da en büyük sorun yine kalifiye eleman yetişmemesi ve bu sektörde kalifiye eleman sıkıntısının daha da büyümesi olarak gösteriliyor.

İlimizde Çalışma ve İş Kur İl Müdürünün de zaman zaman gündeme getirdiği üzere günümüz gençlerinin sanayi sektörüne nazaran daha rahat ve teknolojik donanıma uygun masa başı iş beklentisi 2013 yılında da Sanayi sektöründeki kalifiye eleman sıkıntısını istenen düzeyde çözemeyecek görünüyor.

Açılan UMEM Kurslarının da ilimizde yeterli ilgiyi görmemesi ile bu yıl da Sanayi sektörü kalifiye eleman sıkıntısını yıl boyunca yaşayacak.


Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Taha - 10 yıl önce
bedavaya hamallık yapacak adam bulamıyoruz demeyin de kalifiye eleman bulamıyoruz deyin. çalıştırdığınız işçilere hak ettiği maaşı verinde bir de öyle bakalım eleman var mı yok mu ?