banner461

Nevşehir Ticaret Borsası 5 Yıldızlı Oldu

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan Akreditasyon Sistemi'ni başarı ile tamamlayarak, akredite borsa unvanını almaya hak kazandı.

banner15
Nevşehir Ticaret Borsası 5 Yıldızlı Oldu
25 Şubat 2017 Cumartesi 10:25

banner517
banner134
Nevşehir Ticaret Borsası üyelerine en iyi hizmeti vermeye devam ediyor. Borsa. bu kapsamda ’5 Yıldız’ seviyesinde akreditasyon belgesi aldı.

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından verilen  ‘Akredite Borsa Sertifikasını”, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ,TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, 
AK Parti Niğde Milletvekili Erdoğan Özegen, GTİ Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız ve akreditasyon sertifikası almaya hak kazanan Oda ve Borsaların temsilcileri’nin katılımlarında düzenlenen programla aldı. 

12.Dönem TOBB Akreditasyon sistemi ile üyelerine 5 yıldızlı hizmet veren Nevşehir Ticaret Borsası, sertifika törenine Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Meclis Üyeleri Alper Tunçbilek, Cengiz Yüksel, Şakir Özsoy, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aslan, Sunay Özdemir, Genel Sekreter Uğur Aydoğan, Ar-Ge Kalite Sorumlusu Hatice Doğan, Borsa Personelleri Muzaffer Dirikoç ve Özlem Tunç katıldı.

TOBB Akreditasyon Kurulu tarafından yürütülen Oda ve borsalarda kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan "Akreditasyon Sistemi"ne yönelik 12.dönem sertifika töreni, Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) gerçekleştirildi.

Törende, akreditasyon denetimini başarıyla tamamlayan Nevşehir Ticaret Borsası, TOBB’un ‘5 yıldızlı’ borsalar kategorisinde ilk kez yer alma başarısı gösterdi.


Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 2016 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerle Nevşehir Ticaret Borsası ilk kez akreditasyon statüsü kazanırken, daha önce akredite olmuş Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası da akreditasyon belgesini yeniledi. Böylece, akredite oda/borsa sayısı 250'ye ulaştı.

NTSO Yönetimide yalnız bırakmadı...

İlk kez Akreditasyon sistemine dahil olarak 5 Yıldızlı Borsa olma hakkı elde eden Nevşehir Ticaret Borsası'nı yalnız bırakmayan NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, Başkan Yardımcısı M.Ali Öbekli, Cengiz Yıldız ve Yönetim Kurulu üyeleri Yüksel Babaoğlu, Habil Uluer, Ali Taşkıran, Serhat Cantekin, bu başarısından dolayı Başkan NTB Başkanı İbrahim Salaş ve Meclis Başkanı Mehmet Havalı'yı tebrik etti.


Türkiye’nin çeşitli ilerinden gelen Oda ve Borsa yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen sertifika töreni,TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı.

Akredite oda statüsü kazanan ve akreditasyon belgesini yenileyen oda ve borsaları tebrik eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "24 oda ve borsamız daha akredite olarak sunduğu kaliteli hizmeti tescilledi. 52 oda ve borsamız da hizmette sınır tanımadığını yeniden kanıtladı" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise konuşmasında, reel sektörü oda ve borsaların temsil ettiğini ifade etti.Bakanlık faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Tüfenkci, "Sizlerin isteği üzerine sicil affı uygulamasını getirdik. Bunu getirirken de bankalarla birlikte oturduk, düzenledik ve hazırladık. Onların da elini zayıflatmayacak şekilde bir düzenlemeyi getirdik. Sicil affını uygulamaktan çekinen bankalar olduğunu duyuyoruz. Bununla ilgili konuyu çok yakından izliyoruz. Bankalar çekingen davranırlarsa, gereğini de yapacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. İstiyoruz ki reel sektörün önü açılsın." şeklinde konuştu.

 
Konuşmaların ardından akredite olan oda ve borsalara sertifikaları verildi.

Nevşehir Ticaret Borsası, 5 Yıldızlı Akreditasyon Sertifikasını TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete’den aldı.

Tören sonrası açıklamada bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, "Türkiye’deki 26 Oda/Borsa ile birlikte “Akredite” olmak için değerlendirmeye alınan Nevşehir Ticaret Borsası, yapılan denetimler sonucunda üstün bir başarı göstermiş ve 12. Dönem Oda/Borsalar arasında  “ 5 Yıldızlı” Borsa olmuştur." dedi.

Başkan Salaş, yaptığı açıklamada ; "Nevşehir Ticaret Borsası olarak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Oda ve Borsalardaki sistemlerin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalar ve Borsaların hizmet türlerinin geliştirilmesini ve üye hizmet kalitesinin artırılmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi kapsamında çalışmalarımızı tamamlayarak denetimden geçtik. Denetimler sonucu "beş yıldızlı" borsalar arasına katılmış olduk. Borsamızın akredite olabilmesi için verdiğimiz emeklerin neticesinde belgemizi TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu , GTİ Yönetim Kurulu Başkanı M.Arif Parmaksız ve Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi'nin de katılımlarında aldık.
 
Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, "Bu kapsamda, akredite borsa olmamıza katkı sağlayan, değerli yönetim kurulu ve meclis üyelerimize, personellerimize, Akreditasyon İzleme Komitemize ve tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.


İlk kez Akreditasyon sistemine dahil olarak 5 Yıldızlı Borsa olma hakkı elde eden Nevşehir Ticaret Borsası'nı bu başarısından dolayı NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, Başkan Yardımcısı M.Ali Öbekli ve Yönetim Kurulu üyeleri Başkan NTB Başkanı İbrahim Salaş ve Meclis Başkanı Mehmet Havalı'yı tebrik etti.

TOBB Akreditasyon Kurulu tarafından yürütülen Oda ve borsalarda kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan "Akreditasyon Sistemi"ne yönelik 12.dönem sertifika töreni, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı aynı zamanda Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’nin ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.