banner461

Nevşehir Üniversitesinde Pomza Araştırma Laboratuvarı Kurulacak

Nevşehir Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Pomza Araştırma Laboratuvarı için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında bir toplantı düzenlendi.

banner15
Nevşehir Üniversitesinde Pomza Araştırma Laboratuvarı Kurulacak
18 Aralık 2012 Salı 17:23

banner134

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Nevşehir Milletvekillerinden Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nesimi Aktaş, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Orhan, BİMSADER üyelerinden Serhat Sonugelen ve Blok Bims Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertaş iştirak ettiler.

Toplantıda, Türkiye ve Nevşehir ekonomisi için büyük öneme sahip pomza taşının değerlendirilmesi noktasında Üniversitemiz bünyesinde Pomza Araştırma Laboratuvarı kurulması yönünde fikir birliğine varıldı. Bakanlığın ve Bims Sanayicilerinin desteği ile bu yönde çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacak olup laboratuvarın; yaklaşık 200 metrekare kapalı alanla ihtiyaç duyulan her türlü Ar-Ge ve test çalışmalarını gerçekleştirilebilecek donanıma sahip olacağı bildirildi. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.