banner461

Nevşehir Valisi Becel, biçerdöverle buğday hasadı yaptı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, kolları sıvadı, tarlaya girip biçerdöverle buğday hasadı yaptı

banner15
Nevşehir Valisi Becel, biçerdöverle buğday hasadı yaptı
05 Temmuz 2022 Salı 13:03

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, kolları sıvadı, tarlaya girip biçerdöverle buğday hasadı yaptı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve protokol üyeleri ile birlikte, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından; Gülşehir İlçesine bağlı Yakatarla Köyü’nde düzenlenen 2022 yılı arpa hasatı ve tarla günü etkinliğine katıldı.

Biçerdöver kullanarak temsili ilk hasatı gerçekleştiren Vali Becel ve Milletvekili Açıkgöz, çiftçilerimiz için arpa ve buğday hasat sezonunun bol ve bereketli olmasını diledi.

Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür Memiş, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru, köy muhtarı Kazım Zedef, teknik elemanlar ve üreticilerinde katıldığı programda biçerdöverlerin ayarları kontrol edilerek biçim başlatıldı ve ardından teknik personeller tarafından dane kayıpları incelendi.

Hasat sonrasında gazetecilere açıklama yapan Vali Becel, 1,6 milyon dekar alandan yüksek verim beklediklerini söyledi.

“Hububat hasadı bereketiyle başladı…”

Biçerdövere binerek tarlada temsili olarak buğday hasadı yapan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Nevşehir Valimiz ve hazirunumuzla birlikte ilk hasada “Bismillah” diyerek başladık. Rabbim, her daim artırsın ve bereketlendirsin inşAllah.

Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti Hükümetleri olarak 20 yıldır üreten çiftçimizin yanındayız. Dünyada stratejik öneme sahip hububat üretimiyle alakalı Nevşehir ve Türkiye olarak gereken tedbirleri aldık. Bu tesbirlerin bereket ve kazanç olarak dönmesinden mutluyuz. Bu yılki hububat rekoltesinde %100 artış var, hem çiftçimiz hem şehrimiz hem de ülkemiz kazanıyor. Bereketli ve hayırlı olsun." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.