banner461

Nevşehir Yeni Sanayi Sitesinden Amerika’ya İhracat Başarısı...

Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, Nevşehir’in 2021 yılı ihracat rekoruna katkıda bulunan “Güç-Mak Makina İmalat Sanayi” firmasını ziyaret etti.

banner15
Nevşehir Yeni Sanayi Sitesinden Amerika’ya İhracat Başarısı...
13 Ocak 2022 Perşembe 19:20

banner517
banner134

Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin yaptığı açıklamada şunları ifade etti; "Nevşehir’imizin 2021 yılı ihracat rekoruna katkıda bulunan “Güç-Mak Makina İmalat Sanayi” firmamızı Şube Müdürümüz Ramazan Uluirmak ile birlikte ziyaret ettik. Nevşehir Yeni Sanayi Sitesi 15. Blokta mütevazi işyerinde kendileri de oldukça mütevazi Yılmaz ve Ali Güçlü kardeşler rakiplerine göre daha düşük maliyetli ve daha yüksek kaliteli ürettikleri “Geri Dönüşüm Makinaları”nı yurt içine olduğu kadar yurt dışına da pazarlamayı başarmışlar. Hollanda’dan Amerika’ya, Cezayir’den Azerbaycan’a, Etiyopya’dan Suudi Arabistan’a kadar birçok ülkeye ihracat yapmışlar. Nevşehir sanayisine ve yerli üretime sağladıkları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz" dedi.

İl Müdürü Şahin açıklamasının devamında;" Ayrıca ilimizde Taksimetre ve Takograf cihazlarının tamir ayar ve muayene işlemleri konusunda İl Müdürlüğümüzce yetkilendirilen Nevşehir sanayisinin köklü firmalarından “Kral Oto Elektrik Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. & Dölen Otomotiv Ltd. Şti.” firma yetkilileri Bahri ve Mustafa Dölen’i ziyaret ederek yürütülen işlemler konusunda görüş alışverişinde bulunduk." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.