banner461

Nevşehir'de genç girişimci hibeyle koyun çiftliği kurdu

Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca köyünden Rukiye Yılmaz T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Uzman Eller Projesinden 100.000 TL hibe alarak 38 adet koyun ve 2 adet koç ile kendi işletmesini kurdu.

banner15
Nevşehir'de genç girişimci hibeyle koyun çiftliği kurdu
06 Ekim 2022 Perşembe 14:05

banner134

Örnek üreticiler aldıkları hibelerle ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Kanlıca köyünden Rukiye Yılmaz T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Uzman Eller Projesinden 100.000 TL hibe alarak  38 adet koyun ve 2 adet koç ile kendi işletmesini kurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı ile alınan hibe ile kurulan küçükbaş hayvan tesisi, küçük aile işletmeciliğinin örneklerinden birisi.

Genç işletmeci Rukiye Yılmaz yaptığı açıklamasında; "Avanos MYO Ziraat bölümünden mezun oldum. Devletimizin Ziraat bölümü öğrencilerine sağladığı hibe destek uzman eller projesine katıldım. Projeyle 40 koyun aldım. Daha önceden zaten koyunumuz vardı, ailemde bu işle uğraşıyordu. Bu işi geliştirmeyi planlıyoruz. Ben bu vesile ile başta Bakanlığımıza, Valimize, İl Müdürlüğümüze, Kırsal Kalkınmadaki bana yardımcı olan abilerime şahsım ve ailem adına çok teşekkür ederim" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.