banner461

Nevşehir’de KOP’un Destekleyeceği 7 Projenin İmzaları Atıldı

Nevşehir’de Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın Destekleyeceği 7 Projenin İmzaları Atıldı.

banner15
Nevşehir’de KOP’un Destekleyeceği 7 Projenin İmzaları Atıldı
18 Mayıs 2022 Çarşamba 23:05

banner517
banner134

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan, KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP), KOP Kırsal Kalkınma (KOP KIRSAL)  ve KOP Hayvancılığın Geliştirilmesi (HAG) Programları kapsamında kabul gören projelerin protokollerinin imza töreni Nevşehir Valiliğince, Nevşehir Alan Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlendi.

Nevşehir Valisi Sayın İnci Sezer Becel, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, İlçe Kaymakamları, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Özgür Memiş ve diğer Kurum Amirleri, Proje Sorumlusu Kurumların yetkililerinin katıldığı törende Proje Protokolleri Vali Becel ve KOP Başkanının karşılıklı imzaları ile gerçekleşti ve karşılıklı Nevşehir'e hayırlı olsun dileklerinde bulunuldu.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür MEMİŞ konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada "İl ve İlçe Müdürlüklerimizce 2022 yılında Sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde hazırlanan, yenilikçilik esaslarına dayanan, katma değeri artırıcı, sosyal etkisi olan, bölge ihtiyaçlarını gözeten projelerin sunumu gerçekleşmiş ve bu projelerden kabul edilen 5,15 Milyon TL bütçeli 7 adet projenin protokolleri bugün imzalanmıştır. Projelerin uygulanmasına biran evvel başlanacaktır. İlimiz Nevşehir'e ve üreticilerimize hayırlı olsun, önümüzdeki süreçte yine bölgemize uygun projelerin hazırlanmasına ve uygulanmasına gayret gösterilecek" dedi.

Nevşehir'de 2022 yılında tamamlanacak projeler:

  1. KOP İle Mağarada Mantar Yetiştiriciliği
  2. Nevşehir'de Çilek Üretiminin Geliştirilmesi
  3. Kayısı Bahçelerimiz Gübreleniyor Köyümüz KOP'la Güzelleşiyor
  4. Bir Buzağı Bin Umut
  5. KOP İle Gülşehir Modern Barınaklara Kavuşuyor
  6. KOP İle Modern Barınaklar Mutlu Yetiştiriciler
  7. Çadır Ağılımız  KOP' tan Geçimimiz Koyundan


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.