banner461

Parmaksız ve Salaş TOBB’da İç Anadolu Bölge Toplantısına Katıldı

NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, NTB Başkanı İbrahim Salaş ve Ürgüp TSO Başkanı Ahmet Aydın video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen TOBB'un İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına Katıldı.

banner15
Parmaksız ve Salaş TOBB’da İç Anadolu Bölge Toplantısına Katıldı
13 Mayıs 2020 Çarşamba 01:57

banner143
banner134

NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, NTB Başkanı İbrahim Salaş ve Ürgüp TSO Başkanı Ahmet Aydın video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen TOBB'un İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına Katıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun başkanlığında, video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen İç Anadolu Bölge toplantısında, bölge oda/borsa başkanları ile istişarelerde bulunuldu.​

Hisarcıklıoğlu, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendiklerini, ilk etapta hükümete 70 maddelik bir öneri seti sunduklarını ve bunların büyük bir kısmının hayata geçtiğini ve geçmeye de devam ettiğini anlattı.

Her gün yeni bir konu ve sıkıntının ortaya çıktığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Dolayısıyla hiç ara vermeden üyelerimizle temasta olup, sıkıntı ve önerileri toplamayı sürdürelim” dedi.

Normalleşme sürecini konuşmaya başladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Biz, TOBB olarak ekonomi için hazırlanan destek paketlerine katkı sağladığımız gibi, şimdi de normalleşme sürecinin planlanmasına da katkı sağlıyoruz. Kuşkusuz burada, sağlık ile geçim arasındaki dengeyi ayarlamamız gerekiyor. Normalleşme sürecini de iyi planlanmış bir şekilde yürüttüğümüz takdirde, bu süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. İnşallah bu zor günleri de hep birlikte geride bırakacağız” şeklinde konuştu.

Konu ile ilgili Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız; "İç anadolu Bölgesi Toplantısı ideo konferans aracılığıyla son derece faydalı bir şekilde geçti. TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu başkanlığında oldukça faydalı geçen toplantıda ekonomi ile ilgili can alıcı konulara değinildi.” dedi.

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş'da; "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu yönetiminde gerçekleşen toplantıda, İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa Başkanlarımız  ile video konferansla bir araya gelerek salgının ekonomi ve firmalar üzerindeki etkilerini TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktardık. Bu süreçte Odalarımız-Borsalarımız tarafından gerçekleştirilen çalışmalarında görüşüldüğünü belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.