banner461

Patates Sorunu tekrar Başbakan’a iletildi

Nevşehir ve Niğde’de yaşanılan patates sorunu bu kezde Ak Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen tarafından Başbakan Tayyip Erdoğan’a iletildi.

banner15
Patates Sorunu tekrar Başbakan’a iletildi
26 Ocak 2013 Cumartesi 12:07

banner134
İlk defa Nevşehir Milletvekilleri tarafından bölgede yaşanılan patates üreticilerinin yaşadıkları sorunlarının Başbakan ve Bakan nezdinde görüşülerek Başbakanımız Sayın Erdoğan a iletimesinin ardından bu seferde AK PArti niğde il Başkanı tarafından konu tekrar Başbakan Erdoğan a iletildi.

Niğde’nin patates sorunu bir kez daha Başbakan Tayyip Erdoğan’a Ak Parti İl Başkanı Ahmet Özmen tarafından
  iletildi.

Sayın Başbakanımızla patates çiftçisinin yaşadığı sıkıntılara çözüm bulmak için görüşen Ak Parti Niğde İl Başkanı Özmen, konuyu yeniden gündeme getirdi.

Kayıt dışı üretimin fazla olmasıyla daralan pazardan ve istenilen seviyede olmayan fiyatlardan dolayı zorluk yaşayan Niğde çiftsininin sorunlarına çözüm bulabilmek için, başta sayın Başbakan olmak üzere, Tarım ve Hayvancılık bakanlığı  nezdinde girişimlerde bulunan Özmen gelinen son aşamayı değerlendirdi.

‘’Daha önce Sayın Başbakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde, bakanlıkların çalışmasıyla birlikte bir hareketlilik yaşandı, yalnız bu bizim istediğimiz seviyeye ulaşmadı. Çiftçilerimizin yaşadığı sıkıntıları gidermek için her platformda girişimlerde bulunmaya devam ettiğimizi kamuoyu yakinen takibetmektedir. Geçen hafta sayın Başbakanımızla özel bir görüşme yaparak, patates konusunda çiftçilerimizin sıkıntılarının tam olarak çözüme kavuşmadığını  dile getirdim. Sorunun çözümü noktasında neler yapılması gerektiği konusu hakkında bir görüşmemiz oldu.

Yeni atanan İl Tarım Müdürümüzle de  görüşen Ak parti tarım komisyonumuzda çalışmalarını sürdürerek, Niğde çiftçisinin yaşadığı soruna biran önce acil çözüm bulabilmek için gayret içersindedirler.

Türkiye’de üretilen patatesin %16’sını Niğde karşılıyor. Bu büyük bir rakam. Tarıma dayalı ekonomiye sahip Niğde halkını etkileyen bu sıkıntının biran önce çözülmesi için İl Başkanlığı olarak bütün gayreti göstermekteyiz. Vekillerimizin bakanlıklar nezdindeki çalışmalarıyla ileriye dönük kalıcı çözümler bulacağımızı ifade ederek, halkımızın tüm sorunlarının çözümü noktasında yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim’’

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SASIRMADIM - 10 yıl önce
ne varsa emin olun nigde millet vekilleri ve yöneticilerinde var bizimkiler nerde acaba cok merak ediyorum bu milletde elbet sizi görmezden gelecek ve bu saatden sonra ne yapabilirirler oda ayrı bir tartısma konusu ciftci bunalımdaolugu icin patesleri hep satmak zorunda kaldi yüzdee ellisiise carpicılar tarafından dolandırıldı elde kalan patateslerde artık cöpe atılma noktasındaaa kurbaganın artık canı cıktı arkadaslarrrr duyurulurrrrrrl
Avatar
görev tamam. - 10 yıl önce
ak partinin çiftçiyi bitirme politikası sonuç vermiştir. gözün aydın sayın başbakan ve milletvekilleri
Avatar
BAŞBAKAN NE YAPACAK - 10 yıl önce
plan yok, program yok. bilinçsizlik had safhada. patates en kolay gelir getiren tarim ürünü. sonra pazar daralmasi vs. vs. ondan sonra yetiş başbakanim. ne yapacak sayin başbakan. en fazla haftada bir tabak fazla patates tüketir o kadar.