banner461

Tarım’dan Patates Anketi

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü son yıllarda ilimizde özellikle patateste yaşanan sorunlar nedeniyle bir anket düzenliyor.

banner15
Tarım’dan Patates Anketi
29 Temmuz 2013 Pazartesi 14:28

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü son yıllarda ilimizde özellikle patateste yaşanan sorunlar nedeniyle bir anket düzenliyor.

Patates ürününde yaşanan siğil hastalığının yanında, pazarlama sorunları ve yıllardır patates üreticilerinin içerisinde bulundukları ekonomik sorunlar nedeniyle düzenlenen Nevşehir de Hangi Tarımsal Ürünler Desteklenmeli? Anketinde şu ana kadar meyveciler ve bağcılık önde gidiyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan ankette ankete katılanlara ilimizde patates, Baklagiller, Meyvecilik ve Bağcılık, Hububat Tarımı ve Yağlık bitkiler arasından hangisinin desteklenmesi gerektiği soruluyor.

Şu ana kadar 250 dolayında katılımcının oy kullandığı ilimizde hangi ürün desteklenmeli anketinde Meyvecilik ve bağcılık 130’a yakın oyla ilk sırada yer aldı. Ankette ikinci sırayı Hububat tarımı, üçüncü sırayı ise Patates ürünü aldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.