banner461

TUİK Bölge Müdürlüğük Binası 2015’in İlk Aylarında Hizmete Girecek

Nevşehir’de bulunan bölge müdürlükleri arasında yerini alan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü yeni ve kendisine ait binasına kavuşmasıyla birlikte Nevşehir’de konuşlanmışta olacak.

banner15
TUİK Bölge Müdürlüğük Binası 2015’in İlk Aylarında Hizmete Girecek
27 Aralık 2014 Cumartesi 17:01

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de bulunan bölge müdürlükleri arasında yerini alan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü yeni ve kendisine ait binasına kavuşmasıyla birlikte Nevşehir’de konuşlanmışta olacak.

İleriki süreçte bölge müdürlüğünün başka bir ile kaydırılmasının da önüne geçilmesi anlamına gelen Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürlüğünün yeni hizmet binasında çalışmalar hızla sürüyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirilen TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü hizmet binası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi yanında, Nevşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen yaklaşık 10 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edildi.

Bu çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Nevşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği alan üzerinde TÜİK Nevşehir Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatı tamamlandı. Hizmet binasında idari ve sosyal mekanların yanı sıra 120 ve 250 kişilik konferans salonu ile TÜİK’ in bilgi işlem yedekleme merkezi de modern hizmet binasında hizmete kazandırılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan yilmaz - 6 yıl önce
nevsehire boyle bir hizmetin gelmesi cok iyi bir kazanim. emegi gecenlere tesekkur etmek gerekir.