banner461

Zağlanmış Adaylık Sebebini Açıkladı…

NTSO Başkan Adayı ve İşadamı Yakup Zağlanmış, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) başkanlığına neden aday olduğunu FİB Haber Merkezine bakın nasıl açıkladı.

banner15
Zağlanmış Adaylık Sebebini Açıkladı…
26 Ocak 2013 Cumartesi 13:18

banner134

 Zağlanmış,bürosunda yaptığı açıklamada, yıllardır ticaretin ve sanayinin içinden biri olarak vazife şuuruyla NTSO başkanlığına aday olduğunu bildirdi. Nevşehir TSO'nun üyelerinin menfaatlerinin muhafaza edilmesi, işlerinin geliştirilmesi, uluslararası ticari ana arterlerin kovalanması, sektörlerin işlevsel hale getirilmesi gerektiğini belirten Zağlanmış, iş hacminin ve pazar payının arttırılması için analitik stratejiler üretilmesinin önemini vurguladı. Üyelerin, profesyonel olarak bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi,yerinde hizmet, konjonktüre uygun planlamalarla teşebbüs ruhunun güçlendirilmesi gerektiğine dikkati çeken Zağlanmış, üretim ve pazarlama noktasında da sağlıklı planlamaya halel getirecek engellerin ortadan kaldırılması, siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte uyumlu çalışmalarımızla birlikte durağanlığa son verilmesi ve Nevşehir'in büyüyen Türkiye'nin ortak havuzundan hak ettiği payı alması gerektiğini belirtti.

 

NTSO'nun ortaya koyduğu hedefler ve iradeyle umumun duygularına tercüman olması gerektiğini de kaydeden Zağlanmış,Bu Bizim değil Nevşehir menfaatlerinin davasıdır. Nevşehirli yatırımcılarımız ve iş adamlarımızla birlikte güçlü genç dinamik bir ekiple birlikte Projelerimizle yola çıktık. Şeffaf herkese ve her görüşe açığız. Bu bağlamda Herkesten destek ve fikir beklediğini ifade etti. Şuanda Nevşehirli iş adamlarımızın seçim büromuza gelerek gösterdikleri yoğun ilgi teşvik ve heyecan açıkcası beni ve ekibimizi son derece mutlu etmiş ve çıktığımız yolun ne denli doğru ve bir anlamda açlık derecesinde bir ihtiyaç doğurduğu ortada. Birlik Beraberlik sloganıyla çıktık ne kimseyle bir derdimiz nede bir hesabımız var. Her zaman söylüyoruz bizim Koltuk makam gibi asla bir hesabımız yok.Bizim derdimiz de işimizde gücümüzde Nevşehir İş Dünyasının ufku yani memleketimiz.

Bu bir bayrak ve hizmet yarışıdır. Bayrak yarışında şu ana kadar Nevşehir İş Dünyasına emeği geçenlerden Allah razı olsun. Artık Nüfusunun büyük kısmı Genç bir nüfusa sahip olan memleketimizde Genç Girişimcilere fırsat verip önlerini açmak çağı yakalamak adına büyük önem taşıyor.Bu Nevşehir için bir fırsat.İnşallah bu fırsatı hep birlikte el ele vererek Nevşehir menfaatlerine çevireceğiz.

Ayrıca bu süreçte kendilerine büyük destek olanlara da teşekkür ediyorum. Biz bu işi sizlerle birlikte başaracağız.Mevlana nın çok güzel bir sözü var :” İnsanda güzel olan yüzdür.Yüzde güzel olan gözdür.Ama insanı insan yapan ağızdan çıkan sözdür.”Ağzımızdan çıkan sözlerimizin ve talip olduğumuz görevin önemi ve sorumluluğun bilincindeyiz.  

 

Seçim sürecinde Nevşehir e, Nevşehirliye ve Nevşehir İş Dünyasına yakışır  bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kazananın Ahmet, Mehmet değil NEVŞEHİR’in olacağı bir seçim istiyoruz.Şahsım ve Ekibimizle biz bu yola çıkarken Önce Allaha sığındık, sonra kendimize, ekibimize ve Nevşehir iş dünyasına güvenerek çıktık. Gelinen noktada gördüğümüz manzara Nevşehir iş dünyasından yükselen ses beklenti ile büyük destek Nevşehir İş Dünyasının Gücünü bir kez daha ortaya koyuyor.Allah memleketimiz için Hakkımızda hayırlısını versin.

 

 

Gücünüzün Farkındamısınız!

“Her zaman Gücünüz Gücümüz,Gücümüz Gücünüz…!”

 

NEVŞEHİR'İN ULUSAL HABER SİTESİ : www.fibhaber.com

 

 FİB Haber Merkezi olarak “Biz hep gitmişizdir.. Kimilerinin hoşuna, kimilerinin zoruna.”

             

%100 Nevşehir Haberleri Burada… FİB Haber Farkıyla…

 

Nevşehir’in Ulusal İnternet Haber Sitesi… www.fibhaber.com


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehir Sevdalısı - 10 yıl önce
allah yolunuzu açik etsin. inşallah memleketimiz için en hayırlısı olur. artık nevşehir de çevre iller gibi sürekli büyüsün biz geri kalmışlık istemiyoruz. geçte olsa bundan sonra sizler ile bu memleketin gelişeceğine inanıyorum. insanlar biraz mantıklı düşünse aslında her şeyi anlayacak. 13 senedir olmayanlar bundan sonra mevcut yönetim ile zaten olmaz. ankara' dan 3-5 kişiye değilde, buradan bütün ticaret mensuplarının derdine derman olmak arasında çok fark var. mevcut yönetim geldiğinde gene ankara olacak ve memleketimiz yerinde saymaya ticaret mensupları kendi başlarının çaresine bakmaya devam edecek. koltuk sevdalısı değil memleket sevdalısı lazım.
Avatar
yusuf hakbilir - 10 yıl önce
ilk öncelik olarak kavgasız gürültüsüz bir seçim olması ve herşeyin en iyisine layık olan nevşehire hayırlı olması tek temennimiz şunu belirtmeliyim ki yakup zağlanmışın başkan olabilmesi için ilk önce ekrem nurlu gibi bir barajdan geçmesi gerekiyor ki bu bence hiç kolay bir iş değil ekrem nurlu nun tüm esnaflar üzerindeki etkisi efendiliği girişimciliği herkes tarafından bilinmektedir ve eminim ki benim gibi düşünen bir çok esnaf olduğu aşikardır yadsınamaz derecede üstünlük sağlayacağı ve hak ettiği yere geleceği yakup zağlanmışın korkulu rüyası kaçınılmaz tek sondur vede şunu unutmamak gerekir arif beyin nevşehir de saygın bir kişilik oluşu ankarada ki çok büyük etkileri rifat hisarcıklıoğlu nun sağ kolu olması çok büyük bir artı sağlamaktadır ama esnaf olarak istediğimiz haklının haklı olanın kazanması ve de barış içerisinde bir seçim olması tek temennimizdir
Avatar
hasan sağlam - 10 yıl önce @yusuf hakbilir
yusuf kardeşim kesinlikle katılıyorum bu yorumuna allah inşallah yollarını açık eder hayırlısıyla arif abimizi başa geçireceğiz inşallah
Avatar
Özgür - 10 yıl önce
nevşehir değişim trendinde zağlanmış ve ekibine güveniyor tam destek
Avatar
nevşehir sevdalısı - 10 yıl önce @yusuf hakbilir
hisarcıklıoğlunun sağ kolu olmasının ne faydasını gördük sağ kol değil sağ duyu lazım. hayırlısı olur inşallah ama bence yeter arif bey in yaptıklarını da yapacaklarınıda gördük yıllardır. yeni ve daha genç yönetimin yapacaklarını görmeliyiz.
Avatar
ürgüp - 10 yıl önce
ben her zaman yenilikten yanayım nevşehirde oylamaya katılma imkanım yok olsa idi sayın zağlanmazdan yana kullanırdım oyumu inş. kazanırsınız
Avatar
yusuf hakbilir - 10 yıl önce @nevşehir sevdalısı
canım kardesim abi'm biraz gerçekçi düşünelim yapacak güç olmadıktan sonra ben yaparım demek bişeyler ifade etmez yapılanları gormemezlikten gelmemek lazım organize sanayi bölgesini devlet acigole kurdu duşun araç filosu olan bir şirketin hergün yaktığı akaryakıtı ama ticaret odasının cabası sonuc verdi kendi organize sanayimizi kurduk ve kaç kisiye istihdam sağlandı yıllardır yatan bir havaalanımız vardı istanbula uçuşların ticaret odasının cabaları sonucu başladı gümrüklerde çalışanların yüzde 90 i nevsehir ki vatandaşlarımız üniversitenin nevşehir'e gelmesi arif beyin cabaları sonucunda karşılık buldu sayın yakup bey terminalin ve kadirak üzerine yapılan evlerin hesabını versin nekadara kapattığını belediyeyi koz olarak kullandığını belediyenin açık bir sözle yakup sağlanmış i desteklediğini ve desteklemeyenleri bölükbaşı na yaptıkları gibi karşılıksız birakmayacagini belirtti bunları görelim artik
Avatar
Nevşehirliyiz - 10 yıl önce
Yakup bey ,başkan olunca, 2009 Nevşehir belediyesi seçimlerinde olduğu gibi , keyfi ve siyasi sebeplerden dolayı insanların ekmeğiyle oynanmasına göz yumarak, suçsuz insanların işten çıkarılmasına imza attıkları gibi, NTSO’ ya başkan olunca’da buna benzer zulümler yapacaklarmı yine?