banner461

30 Ağustos'un 100. Yılında Balonlar Kapadokya Semalarını Süsledi

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya’da sıcak hava balonları 30 Ağustos Zafer Bayramı için havalandı.

banner15
30 Ağustos'un 100. Yılında Balonlar Kapadokya Semalarını Süsledi
31 Ağustos 2022 Çarşamba 23:40

banner517
banner134

Kapadokya'da sıcak hava balonları Büyük Zafer'in 100. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı için havalandı.

Sahip olduğu yeryüzü şekilleri nedeniyle dünyada turizme yönelik sıcak hava balonculuğunun yoğun olarak yapıldığı bölgeler arasında yer alan Kapadokya bölgesinde, bu sabah havalanan çok sayıda balonun sepetine, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Türk bayrağı ve ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk asıldı.

Kapadokya bölgesinde, yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği sıcak hava balonları, Zafer Bayramı’nı kutlamak amacıyla sepetlerine Türk bayrağı asarak havalandı.

Voyager Balloons pilotu Üzeyir Kardaş ile sabah erken saatlerde güneşin doğuşuyla başlayan ve yaklaşık 1 saat süren uçuşta, peribacalarının arasından süzülerek, hem yörenin doğal güzellikleri izlemenin keyfini yaşarken hem de bayram coşkusuna şahitlik etti.

Voyager Balloons pilotlarından Üzeyir Kardaş, etkinliğe dair, 30 Yaşındayım ve 10 yıldır ticari balon pilotluğu yapıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramında Pasha balonun yerli ve milli üretmiş oldugu özel şekilli kalpli balonumuzla yaklasık 1 saat uçuş geçekleştirdik. Bugunün bize vermiş oldugu gururla Ay Yıldızlı bayrağımızı Kapadokya semalarında dalgalandırdık. Bizlere bu gururu yaşatan M.KEMAL ATATÜRK'e teşekkürü borç biliriz.” ifadelerini kullandı.

Haber/Foto: Metin YILDIRIM


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.