banner461

Açıkgöz'den 24 Kasım Mesajı; 'Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun'

TBMM Divan Katip Üyesi ve AK Parti Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner15
Açıkgöz'den 24 Kasım Mesajı; 'Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun'
24 Kasım 2022 Perşembe 10:41

banner134

Bir milletin gelenek ve gelecek ilişkisini geliştirerek modern çağın gerekliliklerini yerine getirebilmesi için, yetişmekte olan nesillerin muhakkak iyi eğitim ve öğrenim görmeleri gerekir. Tam da bu noktada fedakâr öğretmenlerimizin, ülkemizin her alanda yetkin, ahlaklı, erdemli ve vatansever bireyler yetiştirdiğini bizzat yaşayarak tecrübe etmekteyiz. Tarih boyunca atalarımız, büyük komutanlar ve ilim insanları eğitimin ne kadar hayati bir unsur olduğunu vurguladıklarına kaynaklardan şahidiz. Böylesine ağır bir yükün üstesinden her türlü fedakârlığı ve cefayı göğüsleyerek gelen tüm öğretmenlerimize hürmet ediyorum.

Öğretmen, yeni neslin içerisindeki cevheri sabırla ve emekle işleyen sanatkârdır. Türkiye, gelecekteki hedeflerine kendini yenileyen, genç nesilleri dünün ve bugünün şartlarına göre değil, yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerimizle ulaşacaktır.

 Bizlerin ve güçlü Türkiye’nin en büyük mirasçısı olan ‘Teknofest Kuşağı’; bilgili, donanımlı, eğitimli, ihlaslı, geleceğe yön veren ve geleceğe güvenle yürüyen bir nesildir. Genç neslimizin en modern ve en iyi eğitim imkânlarına kavuşması için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin her köşesinde 20 yıldır en büyük yatırımı eğitime, eğitim altyapısına ve modern imkânlarla milletimizin geleceği çocuklarımıza yaptık, milletimizin geleceğine yatırım yapmaya da devam edeceğiz. İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek bizim nazarımızda kutsaldır.

Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmenlik” unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan, bugünlere ulaşmamızda emeği geçen öğretmenlerime, babam merhum Vehbi Öğretmen’e ve eli öpülesi siz değerli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor.

Türkiye Yüzyılı’mızın mimarı olacak siz değerli, eli öpülesi öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum. İlk olarak görevi başında şehadete ulaşan şehit öğretmenlerimizi, şehidimiz Ayşenur Alkan’ı, Aybüke Yalçın’ı, şehidimiz Necmettin Öğretmen’i ve bu yıl ebediyete intikal eden ilk öğretmenim, canım babam Vehbi Hocamızı ve ebedi dünyaya göç eyleyen tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Görevini üstün fedakârlıkla yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ne yapsak da haklarını ödeyemeyeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum.

Saygılarımla…

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

 AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divan Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.