banner461

Avanos Aile Dini Ve Rehberlik Bürosu Açıldı

Avanos Müftülüğü Aile Dini ve Rehberlik Bürosu hizmet binasının açılışı, Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti.

banner15
Avanos Aile Dini Ve Rehberlik Bürosu Açıldı
08 Mart 2017 Çarşamba 10:06

banner517
banner134
Avanos Müftülüğü Aile Dini ve Rehberlik Bürosu hizmet binasının açılışı, Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti.

Açılışa İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yanı sıra Konya İl Müftü Yardımcısı Saliha Bilgiç, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Ertürk, Avanos Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Osman Çoban, Müftülük personeli ile Aile Dini Rehberlik Bürosu koordinatörleri, çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşması yapan Avanos Müftüsü Mehmet Fidan; “Aile ve Dini Rehberlik Büromuzla Erkek kardeşlerimize ve Kadın kardeşlerimize gerek dînî, gerekse ailevi açıdan hizmet vermeye çalışacağız.

Sorunlarınız hakkında bürolarımıza gelerek yüz yüze, gerekse telefonla görüşerek hizmet alabileceksiniz. Aile ve Dini Rehberlik Büromuz çeşitli kurumlarla bağlantılı olarak, Ailelerin korunmasına yönelik konferanslar, paneller ve çeşitli programlar düzenleyerek, çalışmalarını yürütecektir” dedi.

Fidan; “Açılışımıza, davetimize iştirak eden İl Müftümüz Yakup Öztürk hocamıza, Konya İl Müftü Yardımcısı Saliha Bilgiç hoca hanıma, daire müdürlerimize, görevlilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. 

Kısa bir konuşma yapan İl Müftüsü Yakup Öztürk konuşmasında; “Ailenin önemine vurgu yaparak, Aile Dini ve Rehberlik Bürolarının işlevlerinden bahsetti. Ailenin çok sıcak bir kavram olduğunu ve toplumun temeli olduğuna vurgu yaptıktan sonra sözlerine şöyle devam etti; “Aile cennet yuvasıdır. İlk aileyi Hz. Âdem babamız (a.s.) Hz. Havva annemiz ile birlikte cennette kurmuştur. Dünya’daki bütün aileler onların şubesidir. Biz bundan dolayı ailelere, yuvalara ve evlere cennet ailesi, cennet yuvası diye bakmalı ve öyle özen göstermeliyiz” dedi.

Öztürk; “Dînî, Ahlaki ve Ailevi sıkıntısı olan, derdi olan ve bunu paylaşacak kimsesi olmayan kardeşlerimiz gelip burada, Aile Dini ve Rehberlik Bürosundaki görevlilerimizle, hoca hanımlarımızla rahatça konuşabilirler. Burada hem Erkek hem de Kadın Dini Rehber hizmet verecektir. Bilsinler ki buradaki görevlilerimiz müracaat edenlerin sırlarını kendi sırları gibi bilecekler, kimseye ifşa etmeyecekler ve onlara çıkış yolları göstereceklerdir.” diye konuştu.

Müftü Öztürk; “Aile Dini ve Rehberlik Bürolarımızın açılmasında gayret gösteren, başta Avanos Müftümüz olmak üzere değerli mesai arkadaşlarına, hoca hanımlara teşekkür ediyorum. Cenab-ı Hak, bunu nasip ettiği gibi bundan sonraki hayır hizmetlerinde de muvaffakiyetler nasip etsin” dedi.

İl Müftüsü Yakup Öztürk, Konya İl Müftü Yardımcısı Saliha Bilgiç, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Ertürk’ün açılış kurdelelerini kesmelerinin ardından Aile Dini ve Rehberlik Bürosu gezildi.
Yapılan ikramların ardından açılış merasimi sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.