banner461

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.  

banner15
Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş’ın 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
17 Mart 2022 Perşembe 16:40

banner517
banner134

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.  

Başkan İbaş; "Bize bir vatan bırakmak için canını veren, o zor şartlarda mücadele eden atalarımızın fedakarlıkları sayesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak varlığımızı sürdürüyoruz" dedi. 

 “Vatan ve bağımsızlık uğruna can veren her kahraman sonsuza kadar kalbimizde yaşayacaktır” 

Başkan İbaş, “1. Dünya Savaşı’nın hayati önem taşıyan cephelerinden biri olan Çanakkale’deki mücadele, inanç ve birlik, milletimizin kaderine yön vererek tarihe altın harflerle yazılmıştır. Bu cephede düşman, bir ulusun inancı ve kararlı direnişi ile karşılaşmış, hiç ummadığı ağır bir yenilgi alarak geri çekilmek zorunda bırakılmıştır. Böylelikle ordumuz ve milletimiz sömürge ülkelerinin güçlü ordu ve donanmalarına karşı dünya savaş tarihine geçen büyük bir zafer kazanmıştır. Çanakkale’de yazılan kahramanlık destanı, Kurtuluş Savaşı’na da ilham olmuş ve mücadele ruhu Anadolu’da da yayılmıştır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde büyük bir inançla savaşan Türk ordusuyla baş etmenin mümkün olmadığı bir kez daha görülmüştür. Bize bir vatan bırakmak için canını veren, o zor şartlarda mücadele eden atalarımızın fedakarlıkları sayesinde bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak varlığımızı sürdürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti temelinin atıldığı Çanakkale’de vatan ve bağımsızlık uğruna can veren her kahraman sonsuza kadar kalbimizde yaşayacaktır. Gururla andığımız Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde başta ebedi Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.