banner461

“Babafest” Nevşehir'de Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Nevşehir'de Babafest Büyük Bir Katılım ve Coşkuyla Gerçekleşti!

banner15
“Babafest” Nevşehir'de Renkli Görüntülere Sahne Oldu
19 Haziran 2021 Cumartesi 15:18

banner517
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından Babalar Günü dolayısıyla düzenlenen “Babafest” organizasyon, sürprizlerle dolu, şenlik havasında büyük bir katılım ve coşkuyla gerçekleşti.

Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bu sene ilk kez düzenlenen “Babalarfest” etkinliğine AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan, ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Spor Kompleksi içerisindeki 2 Nolu Çim Saha’da  gerçekleştirilen festivalde babalar ve çocukları için çeşitli etkinlik ve yarışmalar düzenlenirken, halk oyunları gösterileri, Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü sanatçılarının konserleriyle birlikte katılımcılar eğlenceli ve mutlu bir hafta sonu geçirdiler.

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Babalar Günü münasebetiyle bu sene ilk defa düzenlenen “Babafest” etkinliğinde yaptığı açıklamada başta Şehit ve Gazi babaları olmak üzere tüm babaların Babalar Günü'nü kutladı.

Başkan Mehmet Savran vatanın birliği ve beraberliği için şehit olan evlatların babaların ellerinden gururla öptüğünü belirterek, "Babalarımız, toplumu var eden aile yapısının temel direğidir. Babalarımız sadece bugün değil, her gün yüreği hoş tutulması gereken fedakarlık timsalidir. Paylaşma, adalet, güven, sorumluluk, otorite gibi değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici olan, çalışan, üreten, alın teri döken babalar, aynı zamanda şefkat ve korumayı da temsil eder. Babalarımız, her türlü fedakârlığı üstlenip, her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlayarak özveriyle çaba harcamaktadırlar. Gelecek nesillerin, kültürlü, bilinçli, öz değerlerine sahip bir aile yapısında sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi ve aile bütünlüğünün korunması babalarımıza düşen büyük bir görevdir. Yüreği sevgi ve şefkat dolu olduğundan hiçbir maddi sorumluluktan kaçınmayan ve çocukları için gayretleri bitmeyen, onur abideleridir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm babaların babalar gününü kutlarım" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.