banner461

Bakan Soylu: 'Nevşehir'e, yeni konsept çok yakıştı”

Nevşehir'in merkez ilçeyle beraber 8 İlçesindeki Nüfus Müdürlüğü, “Konsept Nüfus Müdürlüğü”ne Dönüştürüldü.

banner15
Bakan Soylu: 'Nevşehir'e, yeni konsept çok yakıştı”
14 Temmuz 2021 Çarşamba 12:08

banner517
banner134

Nevşehir'in  merkez ilçeyle beraber 8 İlçesindeki Nüfus Müdürlüğü, “Konsept Nüfus Müdürlüğü”ne Dönüştürüldü.

Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinde yeni bir konsepte geçildi. Teknoloji desteği ile birlikte hizmet süreleri kısaldı, yoğunluk azaldı. Nevşehir’de İl ve İlçe Nüfus  Müdürlükleri de bu çerçevede yeniden tasarlandı ve Müdürlükleri yenilenerek Konsept Nüfus Müdürlüğüne dönüştürüldü.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında ilimizde Nevşehir Merkez, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp Nüfus Müdürlükleri de Konsept Nüfus Müdürlüğüne dönüştü.

Önceki yıllarda Emniyet Müdürlüğünce verilen pasaport ve sürücü belgesi gibi hizmetlerin Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine devredilmesi ile birlikte Nüfus  Müdürlüklerinin hizmet alanı genişledi. Bununla birlikte yoğun bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet veren Nüfus Müdürlüklerinde hizmet kalitesini artırmak için yeni projeler oluşturuldu.

Çağdaş, konforlu, kurumsal kimliği ön planda tutan Konsept Nüfus Müdürlüğü ile vatandaşların doğru ve yönlendirici bilgilere ulaşabilecekleri danışma alanı, çalışma alanının içinde oluşturulan bekleme salonları, bölmelerle birbirinden ayrılmış estetik başvuru masaları ile konsept tamamlanarak, Nüfus Müdürlükleri nezih ve ferah ortamlar ile estetik görünüme kavuştular.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'da Nevşehir'deki yeni konsepti, sosyal medyadan "Çok yakıştı mı, yakıştı" sözleriyle paylaşmıştı.

Nevşehir'e, yeni konsept Nüfus Müdürlüklerimiz #YakıştıMıYakıştı 

Nevşehir İl Nüfus Müdürlüğümüz ile birlikte tüm İlçe Nüfus Müdürlüklerimiz, yeni konseptle hizmete hazır...

“Hayatımızın her anında”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.