banner461

Baltacı, Nevşehirli vatandaşları uyardı; 'Yapılandırmada son hafta'

SGK Nevşehir İl Müdürü Mehmet Baltacı, yapılandırmaya ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

banner15
Baltacı, Nevşehirli vatandaşları uyardı; 'Yapılandırmada son hafta'
28 Eylül 2021 Salı 17:52

banner517
banner134

7326 Sayılı Yasa Kapsamında Yapılandırmada Son Hafta !!!!!

Nevşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Baltacı tarafından yapılan açıklamada, “Bazı Alacakların Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu Kanunla vatandaşlarımızın kamuya olan borçlarına ilişkin yapılandırmaya gidilmiştir. Vatandaşlarımızın 30 Nisan 2021’den önceki döneme ait Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçları için yapılandırmaya devam ettiklerini belirtti.
7326 sayılı Kanun kapsamında borçlarını ödemeleri halinde emekli olabilecek durumdaki sigortalılar için bankalar ile protokol imzalandığını söyleyen İl Müdürü Baltacı “ E-Devlet ve E-Sigorta üzerinden başvuru yapma imkanı bulunduğu gibi şahsen ve posta yoluyla da müracaatlar kabul edilmektedir. 

Bununla birlikte; Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olan tüm sigortalı ve işverenlerimizin bu Kanunun getirdiği avantajlardan faydalanmak için  Son başvuru günü olan 30 Eylül 2021 Perşembe gününü geçirmeden müracaat yapmalarınıbelirten Baltacı gerek sigortalı ve gerekse işverenlerimizi İl Müdürlüğümüz ve Merkez Müdürlüklerimize bekliyoruz” dedi.
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.