banner461

Balyaları yanan Nevşehirli çiftçi için yardım kampanyası başlatıldı

Dün Nevşehir gündemine getirdiğimiz haberimizin ardından Kozaklı ilçesine bağlı Cağşak köyünde saman balyaları yanan vatandaşımız için yardım kampanyası başlatıldı.

banner15
Balyaları yanan Nevşehirli çiftçi için yardım kampanyası başlatıldı
06 Ocak 2021 Çarşamba 17:11

banner143
banner134

Nevşehir gündemin adresi www.fibhaber.com olarak dün gündeme getirdiğimiz haberimizin ardından Kozaklı ilçesine bağlı Cağşak köyünde saman balyaları yanan vatandaşımız için yardım kampanyası başlatıldı.

Mağdur vatandaşımız için kampanya başlatan Taşlıhüyük köyü muhtarı Hakkı Solmaz; "Cağşak köyünde bir vatandaşın 1800 sap balyasını yakmışlar. TAŞLIHÜYÜK köyü olarak saman ve balye desteklerinizi bekliyoruz." sözleriyle vatandaşlara çağrıda bulundu.

Sosyal medya hesabı üzerinden Muhtar Solmaz'ın yaptığı bu çağrıya yardımsever insanlarımızdan cevap gecikmedi. 

Hatırlanacağı üzere, dün Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Çağşak köyünde meydana gelen olayda Mehmet Çetin isimli bir vatandaşımıza ait  yaklaşık 1800 adet saman balyası kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılmış. Beslediği hayvanlar için stoklanan saman balyaları tamamen küle dönmüştü.

FİB Haber Merkezi olarak bu kampanyayı başlatan başta Taşlıhüyük köyü muhtarı Hakkı Solmaz'a ve tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.