banner461

Büyükelçi Ömüraliyev'den Nevşehir Belediye Başkanı Savran'a ziyaret

Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ı makamında ziyaret etti.

banner15
Büyükelçi Ömüraliyev'den Nevşehir Belediye Başkanı Savran'a ziyaret
31 Ağustos 2022 Çarşamba 13:27

banner517
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Kubanıçbek Ömüraliyev’i makamında ağırladı.

Nevşehir'de bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Büyükelçi Ömüraliyev ziyarette, iki ülkenin tarihinin, dili ve dinin bir olduğunu, her iki ülke arasında devam eden güzel ilişkilerin yerelde de devam etmesini arzu ettiğini ifade etti.

Ziyaretden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Savran'da, “Dost ve kardeş ülke Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın Ömüraliyev ile şehrimiz ve şehrimize değer katan çalışmalarımızla ilgili güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Yerel yönetim olarak iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine yönelik her türlü işbirliğine hazırız. Bu vesile ile Sayın Büyükelçi Ömüraliyev’e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyarette Ömüraliyev, Başkan Savran'a ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un kitabını hediye etti, Savran da Ömüraliyev'e yöresel el sanatı örneklerinden çini vazo hediye etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.