banner461

Büyükelçi Saparbekuly'den Fahri Konsolos Uluer İçin Taziye Mesajı

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Kuzey Marmara Otoyolu üzerinde akşam saatlerinde meydana gelen kazada hayatını kaybeden Nevşehirli Kazakistan Fahri Konsolosu Halil Uluer için taziye mesajı yayınladı.

banner15
Büyükelçi Saparbekuly'den Fahri Konsolos Uluer İçin Taziye Mesajı
27 Nisan 2021 Salı 22:34

banner517
banner134

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları ifade etti; "Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosumuz, harika insan, sadık dost ve tanınmış Türk işadamı Sayın Halil Uluer'in ve eşinin bu akşam geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini öğrenmekten büyük ve derin üzüntü duyuyorum.

Dostumu kaybetmenin acısına yüreklerimde hissediyorum. Kardeşimizin ve büyüğümüzün aramızdan ayrıldığını hala inanmak zor. Halil Uluer sadece ülkesinin vatanperveri değil, aynı zamanda Kazak halkının da gerçek dostuydu. Bir Türk Dünyası sevdalisiydi. Nevşehir’de ve Turkiye'de Kazakistan'ın gök bayrağını dalgalandıran Başarılı iş adamıydı. Pandemi sırasında buradaki öğrencilere yardım etmiş ve Kazakistan'a insani yardım göndermede ön saflarda yer almıştı. Ülkemize yatırım çekmek için gece gündüz toplantı ve görüşmeler yapardık. Kazak-Türk kardeşliğinin güçlenmesi ve işbirliği için elinden gelen herşeyi yapardı. Maalesef onu kaybetmenin acısına yüreklerimde hissediyorum. Çünkü o herseyden önce bir gönül ve kalp yol arkadaşımızdı. Allah rahmet eylesin ey koca yürekli güzel, mert ve yigit insan. Acımız ve hüznümuz çok derin."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.